ÇALLI ÇİFTÇİLERE TOHUM DESTEĞİ

ÇALLI ÇİFTÇİLERE TOHUM DESTEĞİ

ÇALLI ÇİFTÇİLERE TOHUM DESTEĞİ

DENİZLİ’nin Çal ilçesinde “Hayvancılığı geliştirme projesi” kapsamında 53 üreticiye, 600 dekar tarım arazisi için 100 torba slajlık mısır tohumu dağıtıldı.

Büyükşehir Belediyesi ve Çal Belediyesi’nin destekleriyle Çal’da üreticilere yüzde 50 katkısıyla tohum desteği yapıldı. İlçe Tarım Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle üreticilere tohumları teslim edildi. 53 çiftçiye 600 dekar araziye ekmeleri için 100 torba slajlık mısır tohumu verildi. 

Törene katılan Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Üreticilerimize Çal Belediyesi olarak gerek KOVİD dönemi gerek daha sonraki yıllarda önemli desteklerde bulunduk. Yeni dönemde bu dekler artarak devam edecek. Büyükşehir Belediyemiz ve Çal Belediyemizin destekleriyle üreticilerin tohum giderinin yarısı karşılandı. Çal önemli bir tarım merkezi. Daha çok üretim, daha çok kazanç diyoruz. Gönül istiyor ki, edilmedik, işlenmemiş bir karış toprağımız kalmasın. Girdi maliyetlerindeki artış ve dengesizliklerin de giderileceğini umuyor ve bu konuda ekonomiyi yönetenlere inanıyoruz” dedi.