Büyükşehir yaz konserleri başladı

Büyükşehir yaz konserleri başladı

Büyükşehir Belediyesi Konservatuar sanatçılarının Adalet, Akvadi ve İncilipınar Parkı’nda sahne alacağı yaz konserlerinin yaz boyunca devam edeceği belirtildi. 

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen yaz konserleri başladı. 20 Eylül’e dek sürecek yaz konserlerinin ilki İncilipınar ve Adalet Parkı’nda yapıldı. 21 Temmuz Cuma günü İncilipınar Parkı’nda, 22 Temmuz Cumartesi günü ise Adalet Parkı’nda gerçekleştirilen konserde Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuar Sanatçısı Ahmet Nuri Çağdaş sevilen şarkıları Denizlililer için seslendirdi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konserlerde Türk Sanat Müziği’nin klasik eserleri büyük beğeni alırken, müzikseverler eserlere hep bir ağızdan eşlik etti.  Adalet Parkı’nda gerçekleşen yaz konserine katılarak burada hemşehrilerine seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, artık klasik hale gelen yaz konserlerini bu sene de keyifli bir şekilde sürdüreceklerini ifade etti.

Konserler yaz boyu devam edecek

Başkan Osman Zolan, davetlerine icabet eden hemşehrilerine ve yaz konserlerinde sahne alan Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuar Sanatçısı Ahmet Nuri Çağdaş ve müzisyenlere teşekkür ederek konuşmasına şöyle sürdürdü ;  “Yaz konserlerimiz çok değerli sanatçılarımızın katılımlarıyla devam edecek. Yaz aylarını gerçekleştireceğimiz konserlerimizle dinlenerek ve keyifli bir şekilde geçirip önümüzdeki süreçte güzelliklerimizi inşallah artırarak yolumuza devam ederiz. İnşallah bundan sonra daha güzel günleri Allah’ım bizlere nasip etsin. Herkese iyi eğlenceler diliyorum” ifadelerini kullandı. Başkan Zolan daha sonra günün anısına konservatuar sanatçısı Çağdaş’a Denizli horoz figürlü plaket verdi. Birbirinden güzel eserlerin seslendirileceği yaz konserlerine tüm Denizlililerin davetli olduğu belirtildi.