Denizli BB

Büyükşehir'den kadınlara özel tiyatro 

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’ne özel bir program düzenledi.

Başkan Zolan Bozkurt’ta vatandaşlarla kucaklaştı

Çocuklarla futbol oynayıp Denizli Büyükşehir Belediyesinin yatırımlarını da inceleyen Başkan Zolan, 8 mahallede tek tek vatandaşların dertlerini dinledi.

Dolu dolu Öğretmenler Günü kutlandı 

. 90’lı yılların sevilen şarkılarının seslendirildiği özel bir konser düzenleyen Denizli Büyükşehir Belediyesi, Eğitim İçin El Ele projesine emek veren gönüllü eğitmenleri de unutmadı. 

Gençlik Meclisi Lise Komisyonu seçimi yapıldı

Gençlerin daha da donanımlı olması için tüm imkanlarını seferber ettiklerini vurgulayan Başkan Osman Zolan, gençlere seslenerek, “Gelecek sizlersiniz" dedi.

KENT MÜZESİ İNŞASI HIZLA DEVAM EDİYOR 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kentin uzun yıllardır hayalini kurduğu ve yapımı hızla süren Denizli Kent Müzesi inşaatını inceledi.

Başkan Zolan’dan Öğretmenler Günü mesajı

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Öğretmenlerimizin yetiştirdiği nesiller ülkemizi daha ileriye götürecek aydınlık yarınlarımızdır" dedi. 

Bozkurtta alt yapı çalışmaları sürüyor

Başkan Osman Zolan, projenin tamamlanmasıyla Bozkurt ilçesinin hak ettiği güzel bir hizmete daha kavuşacağını vurguladı.

Büyükşehir'in 2023 yılı bütçesi onaylandı

Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi DESKİ'nin 2023 yılı bütçeleri kabul edildi. 5.936.000.000 TL’lik toplam bütçe ile Denizli’de pek çok hizmet yapılabilecek.

Büyükşehir’den engelli istihdamına katkı

Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi, AB Erasmus+KA229 programı "Sessiz Kodlama" projesi kapsamında İspanya, Estonya, Portekiz ve Trabzon'dan Denizli’ye gelen konuklarını ağırladı. 

Büyükşehir’den Bozkırın Tezenesi’ne vefa 

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nın sahne aldığı, büyük ozan Neşet Ertaş’ın türkülerinin seslendirildiği programa katılanlar unutulmaz bir gece yaşadı. 

Yaşlı ve Engelli Denizli Kart'ta vize dönemi 

65 yaş ve üzeri yaşlı, engelli ve yasal haklarından dolayı ulaşımdan ücretsiz yararlanan diğer "Denizli Kart" sahipleri için vize dönemi başladı. Son vize tarihi 31 Aralık 2022 olarak açıklandı. 

Bozkırın Tezenesi, Denizli’de bir başka anılacak

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nın sahne alacağı ücretsiz konser 20 Kasım Pazar akşamı saat 20.00’de Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Çiftçiler Büyükşehir yardımları ile üretiyor

Kırsalda üretimi artırarak çiftçinin daha çok kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla tarım ve hayvancılıkta 50’yi aşkın proje hayata geçiren Denizli Büyükşehir Belediyesi, üreticinin yüzünü güldürdü

e-Devlet ile daha hızlı ve kolay hizmet

Yerel yönetimlerin e-Devlet Kapısı üzerindeki hizmet sayısını artırarak, sistemi daha verimli ve nitelikli kullanması amacıyla düzenlenen eğitim toplantısı Büyükşehir Belediyesi koordinesinde yapıldı

Toplu Taşımaya 8 yeni Otobüs katıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, şehir içi toplu ulaşımda kullanılmak üzere filosuna 8 yeni otobüs daha katarak toplam otobüs sayısını 238’e çıkardı.

Hacer Nur Altınok 2 Türkiye derecesi yaptı

Denizli Büyükşehir Belediyespor sporcusu Hacer Nur Altınok, Özel Sporcular Yüzme Türkiye Şampiyonası’nda aldığı 2 farklı kategorideki Türkiye dereceleriyle Denizli’yi bir kez daha gururlandırdı.

Onlar, 5 yıldır dertlere derman oluyor

 5 yıldır 20.813 kişiye evde sağlık hizmeti veren Büyükşehir’in iyilik melekleri, 8.461 kişinin de hasta naklini yaparak binlerce vatandaşın dertlerine derman oldu.  

Bağbaşı Bölgesinde Su kesintisi Yapılacak

DESKİ, içme suyu iletim hatları üzerinde yapacağı çalışmalar nedeni ile Zeytinköy, Bağbaşı, Zümrüt, Gökpınar ve Kervansaray mahallelerinin bir kısmında su kesintisine gidecek.

Çocuklar, Büyükşehir ile keyifli bir gün geçiriyor

Denizli Büyükşehir Belediyesinin çocukların ara tatillerini verimli ve eğlenceli bir şekilde geçirmesi için hazırladığı ücretsiz tiyatro oyunları ile planetaryum gösterimleri başladı.

Adalet Mahallesi’nde yarın su kesintisi yapılacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, içme suyu iletim hatları üzerinde yapacağı çalışmalar nedeni Adalet Mahallesi’nin bir kısmında su kesintisine gidecektir.

DESKİ Belevi’nde yeni su kaynağı buldu

DESKİ, Çal ilçesinin Belevi Mahallesi’nde açtığı sondajdan 16 litre/sn debiye sahip içme suyu kaynağı buldu.

Büyükşehir’den çocuklara tatil hediyesi

Denizli Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz çocuk tiyatroları ile planetaryumda hazırlanan keyifli gösterimleri beğeniye sunacak.

Yılların kangren olan sorunu çözüldü

Karşıyaka Mahallesi’nde yaşayan 122 hak sahibi vatandaşın uzun yıllardır çözülemeyen tapu sorunu çözüldü. 

Büyük Önder, sevdiği şarkılarla anıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 84. yıldönümü dolayısıyla anma konseri düzenledi.

Kültür Buluşmalarına Katılan Ahmet Şerif İzgören’e yoğun ilgi   

“Büyükşehir ile Kültür Buluşmaları” Türkiye’nin önde gelen isimlerini ağırlamaya devam ediyor.  Eğitimci yazar Ahmet Şerif İzgören yoğun ilgi gördü

Başkan Zolan'dan yüreklere dokunan paylaşım

Başkan Zolan’ın Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 84. yıldönümü nedeniyle sosyal medya hesaplarından paylaştığı kısa film yüreklere dokundu. 

Büyükşehir Atası'nın huzurunda

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84. yıldönümü Denizli’de de törenlerle anıldı. Saatler 09.05’i gösterdiğinde Denizli, Ata'sının huzuruna çıkarak saygı duruşunda bulundu. 

Atamızı rahmetle, minnetle yad ediyoruz

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan "Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, özlem ve minnetle anıyoruz" dedi.

160 kişilik dev koro, Ata'sı için sahne alacak

Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde 10 Kasım saat 20.00'de başlayacak programda 160 kişilik koro Ulu Önder'in sevdiği şarkıları seslendirecek.

Büyükşehir yüzme takımı başarıya doymuyor

Denizli Büyükşehir Belediyespor Yüzme Takımı, Bolu’da düzenlenen 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Ligi Bölge Şampiyonasına damgasını vurdu.