Büyükşehir Kültür Yayınları Denizli’nin geleceğine ışık tutacak

Büyükşehir Kültür Yayınları Denizli’nin geleceğine ışık tutacak

Prof. Dr. Önder Göçgün’ün Milli Mücadelenin 100. yılı anısına kaleme aldığı “Duygu ve Düşünce Dünyası İçinde Atatürk-1-” adlı eseri büyük beğeni topladı.

Denizli’nin kültür mirasına sahip çıkmak hedefiyle hayata geçirilen Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları geçen hafta bünyesine kattığı 18 yeni kitapla toplamda 208 esere ulaştı. Bu çerçevede Denizlili yazar ve akademisyen Prof. Dr. Önder Göçgün’ün Milli Mücadelenin 100. yılı anısına kaleme aldığı “Duygu ve düşünce Dünyası İçinde Atatürk -1-” adlı eserinin de tanıtımı yapıldı.
Eser büyük beğeni toplarken Prof. Dr. Önder Göçgün’ün bugüne kadar 26 kitabının Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları tarafından basımı yapıldığı belirtildi. Prof. Dr. Göçgün’ün Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınlarında en fazla eseri bulunan yazar olduğu belirtildi. Rahatsızlığından dolayı kitap tanıtım toplantısına katılamayan Prof. Dr. Göçgün eserin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatmasının 100. Yılı dolayısıyla bir “armağan kitabı” niteliğinde hazırlandığını belirtti.

Yazarlara teşekkür
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Prof. Dr. Göçgün’ün Denizli’nin yetiştirdiği değerlerden biri olduğunu belirtti. Gerek eserleri, gerek akademik hayatı, gerekse yetiştirdiği öğrencilerle Denizli ve ülkeye büyük katkıları olan Prof. Dr. Göçgün’ün Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınlarında 26 eserinin basıldığını kaydeden Başkan Zolan, “Değerli hocamıza katkılarından dolayı, Denizli ve ülkemizin kültür ve edebiyat hayatına kattığı bu kıymetli kitaplarından dolayı şükranlarımı sunuyorum. Şehrimizin geleceğine ışık tutacak eserleri Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür Yayınları olarak basımını yapmanın da mutluluğunu yaşıyorum. Ayrıca bugüne kadar kaleme alınan, her biri birbirinden değerli 208 eserimizin yazarlarına da teşekkür ediyorum” dedi.