Buldan’ın çöpünü Denizli Büyükşehir topladı

Buldan’ın çöpünü Denizli Büyükşehir topladı

Buldan’ın çöpünü Denizli Büyükşehir topladı

(İHA) - Buldan Belediyesi tarafından yakıt alınamadığı gerekçesiyle bir süredir toplanamayan çöpleri, Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Temizlik Birimi ekipleri tarafından toplandı.

Buldan’da 1 haftaya yakındır çöplerin toplanamaması ve oluşan çevre kirliliği sorunu, Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Temizlik Birimi ekiplerinin devreye girmesiyle çözüme kavuşturuldu. Buldan Belediyesi’nin çöpleri toplamadığı, vatandaşların buna tepki gösterdiği Denizli Büyükşehir Belediyesine iletildi. Bunun üzerine Denizli’den gelen ekipler, Buldan’ın çöplerini toplamaya başladı.

Denizli’den gelen ekiplerin Buldan’ın çöplerini toplamaya başlamasının Buldan Belediyesinin ayıbı olduğunu ifade eden vatandaşlar, “Buldan Belediyesine, daha doğrusu tüm kamuoyunun malı olan birçok gayrimenkul satışından elde edilen gelirlerin olması gerekirken, temizlik araçlarına yakıt alınamıyor. Vatandaş olarak bunun hesabının sorulmasını istiyoruz. Buldan bu duruma düşecek bir memleket asla değildir” diyerek tepkilerini dile getirdi.