Buldan’da heyelan bölgesinin imara açıldığı iddiası

Buldan’da heyelan bölgesinin imara açıldığı iddiası

Buldan’da belediye tarafından satılan alandaki ağaçların sökülmesi tepki çekti

(İHA) – Denizli’nin Buldan ilçesinde daha önce heyelan bölgesi olduğu için boşaltılan ancak belediye tarafından satıldıktan sonra yapılaşma çalışması yapıldığı iddia edilen bölgede çok sayıda ağacın yok edilmesi tepki çekti.

Buldan’ın Helvacılar Mahallesi Topdamı mevkiinde bulunan aile çay bahçesinin alt bölümünde yer alan bölgede gerçekleşen yapılaşma çalışmaları ve bu çalışmalarda çok sayıda ağacın yok edilmesi vatandaşlardan tepki topladı. Buldan Helvacılar Mahallesi sakinleri, Topdamı mevkiinde bulunan yeşil alanın belediye tarafından satılması ve satın alan mal sahibinin de burada yaptığı düzenleme çalışmalarında ağaçları kesmesini eleştirdi.

Mahalle sakinleri olarak durumdan duyduğu rahatsızlığı dile getiren Muhtar Selahattin Yeşildağ, “Bu bölge heyelan bölgesidir. Bundan 64 yıl önce bölgede meydana gelen heyelan nedeniyle bölge boşaltılmıştır ve burada yaşayanlar Cumhuriyet Mahallesine vatandaşlar taşınmıştır. Durum böyle iken, burada yapılaşmaya yönelik çalışmalar yapmak akla aykırıdır. Ayrıca Topdamı mevkiinde bulunan çay bahçesi ve çevresi halkımızın kullandığı, rahat nefes aldığı, çay kahve içip yorgunluk attığı bir alandır. Aileler çoluk çocuğuyla buraya gelerek piknik yapmakta, temiz havada Buldan’ı seyretmektedirler. Bu alanın satılması ve burada inşaata yönelik çalışmalar yapılması kabul edilemez. Bizler mahalle sakinleri olarak buna dur denilmesini bekliyoruz” dedi.