Bozkurt’ta kadın dayanışmasına büyük destek

Bozkurt’ta kadın dayanışmasına büyük destek

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, ilçede kadınların üretimin ve çalışma hayatının içinde yer almasını sağlayan Bozkurt Kadın Girişim Üretim ve İşletme Kooperatifinde meyve ve sebze kurutma …

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, ilçede kadın üretimi ve istihdamıyla ilgili önemli bir müjdeyi sosyal medya hesabından paylaştı.

Bozkurt Kadın Girişim Üretim ve İşletme biriminde önemli bir makinanın kurulduğunu belirten Çelik, “İlçemizde belediye olarak kadınlara yönelik birçok proje ve çalışmayı hayata geçirdik. Önceliklerimiz arasında kadınlarımız yer tutmaya devam ediyor. Onların istihdama katılması ve üretimin içinde yer alması bizim için çok önemli. Bu anlamda kurduğumuz Bozkurt Kadın Girişim Üretim ve İşletme Kooperatifimiz önemli bir dinamizm noktası oldu. Kooperatifimizde kadınlarımız üretiyor, istihdam ediliyor. Kadınlarımız, ilçe ve ülke ekonomisine katkı sağladıkları gibi aile bütçesine de önemli bir katkı sunmayı başarıyor. Hepsini tebrik ediyorum. Kooperatifimizin üretimine önemli bir katkı sunacak meyve-sebze kurutma makinası  sistemi devreye girdi. Denizli Rotary Kulübü Başkanı Sidar Anıl Özalp ve yönetim kurulu üyelerine, kooperatifimize hediye ettikleri meyve - sebze kurutma ünitesi desteği için sonsuz teşekkür ediyoruz. Bu makinayla daha hızlı üretip, daha fazla istihdam yaratmamız mümkün olacak” dedi.

Bozkurt Belediyesi olarak yanlarındayız

Bozkurtlu kadınların emekleriyle ve çalışkanlıklarıyla herkese örnek olduğunun altının çizen Başkan Çelik, ‘’Kadınlarımız her gün burada çalışıyor, üretiyor ve hayata atılıyorlar. Bozkurt belediyesi olarak her an onların yanındayız. Kooperatifimizin günden güne büyüyeceğine ve çok başarılı işler yapacağına yürekten inanıyorum" ifadelerini kullandı.