Başkan Tefenlili Gazeteciler Gününü Kutladı

Başkan Tefenlili Gazeteciler Gününü Kutladı

Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak basın emekçilerinin Gazeteciler Gününü kutladı.

Gazeteciliğin demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olduğuna dikkat çeken Başkan Tefenlili açıklamasında şu görüşlere yer verdi: Özgür, objektif ve etik değerler çerçevesinde toplumu sürekli olarak aydınlatan gazeteciler, halkın haber alma ihtiyacını gidermekle birlikte, toplumun sorunlarını gündeme getirerek kamuoyu oluşturmakta, farkındalık yaratarak sorunların çözülmesine önemli katkı sağlamaktadır. Bu yönleriyle kamuoyunun sesi, gözü, kulağı olarak önemli bir görevi ifa etmekte, üstelik bunu yaparken mesai saati gözetmeksizin bir çok fedakarlık göstererek çalışmaktadırlar. İletişimin günden güne değiştiği ve geliştiği günümüzde değişime ayak uydurarak mesleklerini başarıyla yerine getirmektedirler. Özverili çalışmalarından dolayı kendilerine minnettarız.

Bu duygu ve düşünceler ile obejktif, özgür ve etik değerleri ilke edinmiş görevi başındaki tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü en samimi duygularımla kutlar, zorlu görevlerinde üstün başarılar dilerim.