Başkan Orpak,  kira sözleşmelerini iptal etti

Başkan Orpak,  kira sözleşmelerini iptal etti

Başkan Orpak,  kira sözleşmelerini iptal etti

Buldan Belediye Başkanı Mehmet Ali Orpak, 31 Mart Yerel Seçimlerinden önce yapılan "Belediye Düğün Salonu ve Alparslan Türkeş Parkı"nın kira sözleşmelerini kamu zararı oluştuğu gerekçesiyle iptal etti.  Yılmaz Kazak ise tüm haklarından feragat ederek kiralamış olduğu taşınmazların devrini belediyeye gelerek anahtarlarını Başkan Orpak’a teslim etti.  


Buldan Belediye Başkanı Mehmet Ali Orpak, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi ihaleye çıkartılan ancak katılım olmadığı gerekçesiyle pazarlık usulü ile Yılmaz Kazak’a kiralanan Belediye Düğün Salonu ile Alparslan Türkeş Parkı, sözleşmesini kamu zararı oluştuğu gerekçesiyle iptal etti.

Başkanlık makamında gerçekleştirilen fesih işleminde Yılmaz Kazak,  tüm haklarından feragat ettiğini belirterek anahtarları Başkan Orpak’a teslim etti. Belediye Düğün Salonu ile Alparslan Türkeş Parkı’nın kira sözleşmesinin feshinin gerçekleştirdiklerini açıklayan Başkan Orpak, “31 Mart Yerel seçim öncesi gerçekleştirilen kira sözleşmesi, kamu zararı oluştuğu gerekçesiyle feshedilmesine karar verdik.  İlçeye ve vatandaşlara en iyi şekilde hizmet etmek için çalışacağımıza söz verdik. Belediye düğün Salonumuzu ve Alparslan Türkeş Parkı’nı en uygun fiyatlarla hem yeni yuva kuracak gençlerimin hem de vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Böylelikle ailelerimizin maddi olarak yükünü hafifletmek istiyoruz. Düğün yapmak isteyen çiftlerimiz belediyemize müracaat edebilir.  Seçim öncesi söz verdiğimiz gibi insan odaklı ve insana dokunan projeleri ilçemize kazandırmak ve hemşehrilerimize en iyi şekilde hizmet etmek için çalışacağız” dedi.