Başkan Kumral'dan 19 Mayıs Mesajı

Başkan Kumral'dan 19 Mayıs Mesajı

Başkan Kumral'dan 19 Mayıs Mesajı

AK Parti Babadağ Belediye Başkanı Murat Kumral,19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.  

 
 Babadağ Belediye Başkanı Murat Kumral, ”Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Bandırma Vapuruyla Samsun’a çıkışıyla birlikte aziz milletin umutlarının canlandığını ve kendi geleceğini yeniden tayin edeceği istiklal mücadelesinin başlatıldığını belirtti.


Başkan Kumral, “Samsun’da atılan bu tarihi adım Anadolu’da dalga dalga yayılarak vatanın işgalden kurtarılması için azim ve kararlı bir mücadele başlatılmıştır. 19 Mayıs, hürriyetine tarih boyunca pranga vurdurtmamış olan aziz milletimizin yeniden şahlanışını ifade eden önemli bir tarihtir. Bu şahlanış ki, direnişin en kuvvetlisi, fedakarlığın en büyüğü, inanmışlığın en üst mertebesi ve de mücadelenin en milli olanlarından biridir. Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk, her fırsatta gençliğin taşıdığı anlam ve öneme vurgu yapmış ve gençlerimizi geleceğimizin mimarı olarak tarif etmiştir. Gençlerimizin bu vatan topraklarını ve özgürlüğümüzü bizlere canları pahasına bırakan kahramanların mücadelesinden güç alarak ülkemizi daha ileriye taşıyacaklarına inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle, gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını bir kez daha saygıyla anıyorum” ifadelerini kullandı.