BAŞKAN KIRAR, “TÜRKİYE CUMHURİYETİ, GENÇLERİMİZE EMANETTİR”

BAŞKAN KIRAR, “TÜRKİYE CUMHURİYETİ, GENÇLERİMİZE EMANETTİR”

DEVA Partisi Denizli İl Başkanı Bekir Kırar 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Kırar mesajında, “Türkiye tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri, 19 Mayıs 1919 tarihinde Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışı ile başlayan bağımsızlık mücadelesidir” dedi.

Türkiye tarihinin en büyük dönüm noktalarından birinin de 19 Mayıs 1919 tarihinde Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışı ile başlayan bağımsızlık mücadelesi olduğunu vurgulayan Başkan Kırar, “104 yıl önce kahraman halkımızın verdiği bağımsızlık mücadelesi ve gösterdiği cesaret ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti bizden sonra gençlerimize emanettir. Gazi Mustafa Kemal’in, Kurtuluş Savaşımızın başladığı gün olan 19 Mayıs 1919’u Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan etmesi, gençlerimize duyduğu güvenin en büyük göstergesidir.  Bu değerli emaneti yaşatmak ve gelecek nesillerimize en iyi şekilde aktarmak için görev ve sorumluluklarımızı yerine getireceğiz. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyeti yaşatmak ve korumak için canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşünceler ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan toprakları için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Türk milletinin ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” şeklinde konuştu.