BAŞKAN HORZUM; “104 YIL ÖNCE PARLAYAN ATEŞİ SÖNDÜRMEYECEĞİZ”

BAŞKAN HORZUM; “104 YIL ÖNCE PARLAYAN ATEŞİ SÖNDÜRMEYECEĞİZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Horzum mesajında, “19 Mayıs 1919 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ilk adımı Samsun’a atarak Anadolu’da milli mücadeleyi başlatmıştır. 19 Mayıs 1919, Türk Milletinin bağımsızlıktan ve özgürlükten vazgeçemediğinin en büyük göstergesidir” dedi.

Başkan Horzum: 19 Mayıs Bağımsızlığımızın Nişanesidir

19 Mayıs 1919 tarihinin Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ilk adımı Samsun’a atarak Anadolu’da milli mücadeleyi başlatması ile Türk Milletinin bağımsızlıktan ve özgürlükten vazgeçemediğinin en büyük göstergesi olduğunu belirten CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, “Mustafa Kemal Atatürk’ün, gençlere emanet etmek üzere, Cumhuriyet hayaliyle çıktığı yürüyüşün, 19 Mayıs 1919’un 104. yıldönümündeyiz.  16 Mayıs 1919’da Samsun’a doğru yola çıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ardından gelen idam fermanını halkın vicdanına sığınarak yırtıp atmış, bağımsızlık için ölümü dahi göze almıştır. Bağımsızlığımızın nişanesi olan 19 Mayıs; emperyalizme ve işbirlikçilerine karşı, onurlu bir direniştir. En karanlık gecede dahi yanan umut ışığıdır. 104 yıl önce parlayan bu ateş, bugün dahi güzel ülkemizin geleceğini aydınlatmaktadır. Fakat, saray iktidarının neden olduğu ekonomik buhran hepimizin belini bükmüş durumda.  Türlü oyunlar ile 14 Mayıs seçimlerinin ikinci tura kalmasını sağlayan bu iktidarı 28 Mayıs’ta göndereceğimize inanıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir ülkedir. Aklın ve bilimin ışığında, güçlü bir toplumsal dayanışma ile üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. Dolayısıyla, bu ülkenin evlatlarının, hiçbir zaman umutsuz olmaya hakkı yoktur. Özellikle de gençlerimizin. Gençlerimiz umutsuzluğa kapılmasın! 28 Mayıs’ta umutlarımız tekrar yeşerecek. Ülkemize bahar gelecek. Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağımız yarınlara çok kaldı. Bu duygu ve düşünceler ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” şeklinde konuştu.