Başkan Güngör'den 10 Kasım Mesajı

Başkan Güngör'den 10 Kasım Mesajı

Ak Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, vefatının 85’inci yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle andı

Başkan Güngör’den 10 Kasım Mesajı Ak Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, vefatının 85’inci yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle andı. 


Başkan Güngör, “ Her 10 Kasım’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalini anarken, Türk milleti olarak en büyük vazifemiz vatanımızın birlik ve beraberlik içinde gelişmesi, daha da büyümesi ve ilelebet payidar kalmasını sağlamaktır” dedi. 

 Cumhuriyet'in banisi, İstiklal Mücadelesinin başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete irtihalinin 85. yılında rahmetle yâd eden Başkan Güngör, “Bu toprakların vatan olması için mücadele eden, gözlerini kırpmadan canlarını veren tüm aziz şehitlere, gazilere ve kahramanlara Allah'tan rahmet diliyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Türk milleti olarak en büyük vazifemiz, Atatürk’ün ‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ sözlerinde belirttiği gibi ülkemizin, vatanımızın birlik ve beraberlik içinde gelişmesi, daha da büyümesi ve ilelebet payidar kalmasını sağlamaktır” dedi. 

 “Devletimize, Vatanımıza, Bayrağımıza, Ezanımıza Sahip Çıkmaya Devam Edeceğiz” Cumhuriyet'in kuruluşunun 100'üncü yılında, ay yıldızlı Türk Bayrağı ile dalgalanan bu cennet vatanda ecdadın mirasına layık olmak için gayretlerinin sürdüğünü belirten Başkan Güngör, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tarihe iz bırakan bir lider ve komutan yapan en büyük özelliği milletine duyduğu sonsuz güven ve inançtır. Atatürk’ün ‘Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar’ ifadelerinde yer aldığı gibi, bizler de birlik, beraberlik içerisinde daha çok çalışacağız. 

Bu cennet vatanımıza ne olursa olsun sahip çıkacağımızı her fırsatta gösterdiğimiz gibi Osmanlı’nın, Selçuklu’nun ve Cumhuriyetin torunları ve evlatları olarak değerlerimize, devletimize, vatanımıza, bayrağımıza ve ezanımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz.


 Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete irtihalinin 85’inci seneyi devriyesinde Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakârca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, şükranla anıyorum.” İfadelerine yer verdi.