Başkan Güngör; “Hastaneyi vurmak ancak terör örgütünün yapacağı iştir”

Başkan Güngör; “Hastaneyi vurmak ancak terör örgütünün yapacağı iştir”

Ak Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, “Bir hastaneyi vurmak ancak terör örgütünün yapacağı bir iştir” dedi

 İsrail'in abluka altındaki Gazze'de, El-Ehli Baptist Hastanesi'ni bombalaması olayına tepki gösteren Ak Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, “Bir hastaneyi vurmak ancak terör örgütünün yapacağı bir iştir” dedi. 


 Başkan Güngör, İsrail’in, El-Ehli Baptist Hastanesi'ni bombalaması sonucu 500 kişiden fazla kişinin hayatını kaybetmesi üzerine, tepki göstererek açıklamada bulundu. Güngör; “Bir hastaneyi vurmak ancak terör örgütünün yapacağı bir iştir. 

İsrail’in çocuk, yaşlı demeden yaptığı bu insanlık suçuna karşı tüm insanlık tepkisini gösterecektir. İsrail’in içerisinde masumların, çocukların, kadınların, hastaların bulunduğu Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesi’ni bombalaması insanlık tarihine kara leke olarak geçmiştir. Bu insanlık dışı saldırılar bir an önce durdurulmalıdır. 


Daha önce de söylediğimiz gibi, Filistin halkı yok edilemez; Filistin halkı ölüme terk edilemez. Neredesiniz insan hakları savunucuları? Gazze’de yaşanan ve tarihte benzeri olmayan bu vahşeti planlayanlar, eninde sonunda hesabını tüm insanlığa verecektir. Tarih nezdinde muhakkak yargılanacaklardır. Bizler Mazlum Filistinlilerin yanındayız” ifadelerine yer verdi.