AYDEM KOAH HASTASININ ELEKTRİK KESİNTİSİNE AÇIKLIK GETİRDİ

AYDEM KOAH HASTASININ ELEKTRİK KESİNTİSİNE AÇIKLIK GETİRDİ

Ayden “28 Nisan 2022 tarihli “Engelli koah hastasının elektriğini kestiler, solunum cihazını köy kahvesine taşıdı” konulu habere yanıt niteliğindeki açıklamamızı tarafınıza aktarmak istedik" dedi

Aydem, dün dile getirdiğimiz CHP’nin açıklaması olan Çivril ilçesindeki elektrik kesintisi ile ilgili olarak  “DEVLET VATANDAŞINI ÖLÜME TERK EDEMEZ” Başlıklı haberine yaptığı yazılı basın açıklaması ile açıklık getirdi.  
Konu hakkında Aydem Parakenteden yapılan yazılı açıklamada, ““Cihaza bağlı hasta” olduğuna dair sağlık raporunu paylaşan müşterilerimize, borçtan kaynaklı enerji kesme işlemi uygulanmamaktadır. Habere konu olan, engelli ve koah hastası olduğu belirtilen Ünal Güldal isimli müşterimizin ise, tahsilat işlemlerinde “cihaza bağlı hasta” veya “engelli birey” olarak değerlendirilmesini sağlayacak herhangi bir başvurusu veya beyanı bulunmamaktadır.  
Müşterimiz ile görüşme sağlanarak gerekli bilgilendirme yapılmış, enerji açma işlemi ivedilikle bugün (28 Nisan Perşembe) gerçekleştirilmiştir.

Bu vesileyle, “cihaza bağlı hasta” olduğuna dair sağlık raporunu paylaşan müşterilerimize borçtan kaynaklı enerji kesme işlemi uygulanmadığını hatırlatmak isteriz.  Basın mensubu olarak kamuoyunun şikâyetlerini dile getirirken, hizmet sağlayıcı taraf olarak bizimle de temasta kaldığınız için teşekkür ederiz.” Denildi.