“Avrupa Filmleri Haftası” Denizli’de Başlıyor’’

“Avrupa Filmleri Haftası” Denizli’de Başlıyor’’

Avrupa kültürünü ve ülkelerin ortak değerlerini yansıtan 16 filmin gösterimi Forum Çamlık AVM Paribu Cineverse sinema salonlarında halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek

DSO AB Bilgi Merkezi, AB Türkiye Delegasyonu desteği ile “Avrupa Filmleri Haftasında” 22-28 Eylül 2023 tarihlerinde Avrupa sinemasının ödüllü filmlerini Denizlili sinemaseverler ile buluşturacak

Avrupa kültürünü ve ülkelerin ortak değerlerini yansıtan 16 filmin gösterimi Forum Çamlık AVM Paribu Cineverse sinema salonlarında halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleşecek. 

AB Üye Devletlerinin Türkiye Büyükelçilikleri ve AB Delegasyonunun desteği ile 10 ilde Anadolu turnesine çıkacak 16 Avrupa filmi Denizli ile eş zamanlı olarak Antalya, Bursa, Diyarbakır, Edirne, Mersin, Samsun’da seyirciler ile buluşacak.

Denizli Sanayi Odasının 50. Yılı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında Denizli AB Bilgi Merkezi ile Avrupa filmleri Haftasında düzenlediği film günleri açılışı saat 18:30’da Belçika-Almanya-İtalya-Lüksemburg ortak yapımı “İYİYİM-IO TO BENE” filmi ile yapacak. Birbirinden sürükleyici Avrupa filmleri için ücretsiz biletler gösterimlerden 1 gün önce sinema gişelerinden temin edilebilecek. 

Tarih: 22-28 Eylül 2023
Yer: Forum Çamlık Paribu Cineverse Sinema Salonu