Asmalıevler’de üst yapı çalışmasının bitiş tarihi belli oldu

Asmalıevler’de üst yapı çalışmasının bitiş tarihi belli oldu

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Üstyapı çalışmalarına hız verdik

(İHA) - Denizli’nin Pamukkale ilçesindeki bütün mahallere dokunan Pamukkale Belediyesi, Asmalıevler mahallesinde de önemli çalışmalara imza atıyor. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Üstyapı çalışmalarına hız verdik. Ekip sayımızı artırarak çalışmaları Ocak ayı sonuna kadar tamamlamayı planladık” dedi.

Pamukkale ilçesindeki 61 mahallede ihtiyaç duyulan hizmetleri götüren Pamukkale Belediyesi, Asmalıevler’deki çalışmalara da hız verdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin altyapı çalışmalarını tamamladığı mahallelerden olan Asmalıevler Mahallesi’nde devam eden üstyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, işçilerle bir araya geldi. Taş döşeme çalışmalarına da katılan Başkan Örki, ilgililerden çalışmaların durumu hakkında bilgiler aldı. Yaklaşık 6 bin kişinin yaşadığı ve en çok göç alan mahallelerden biri olarak dikkat çeken Asmalıevler’i daha güzel hale getirmek için Denizli Büyükşehir Belediyesi altyapı, Pamukkale Belediyesi de üstyapı çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Asmalıevler’de ekip sayısı 3’e çıktı
“Asmalıevler ilimizin en güzel mahallelerinden bir tanesi” ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Burası Denizli’mizin de en fazla göç alan ve üniversite öğrencilerimizin konaklama için tercih ettiği mahallelerden bir tanesi. Mahalle sakinlerimizin taleplerine karşılık Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan ile birlikte cesaret gerektiren, çok büyük bir iş olan altyapı hamlesini başlattık. Burada altyapı sorunu Büyükşehir Belediyemiz tarafından çözüldükten sonra üstyapı çalışmalarına başladık. Asmalıevler Mahallemizde 85 adet cadde ve sokağımız var. Toplamda 180 bin metrekarelik bir alanda üst yapı çalışması gerçekleştiriliyor. Burada ekip sayımızı 3’e çıkardık. Hedefimiz günlük 2 bin metrekare kilit taşı döşeme işi yapmak. Hava şartlarına göre Ocak ayı sonuna kadar üstyapı çalışmalarımızı tamamlamak istiyoruz” dedi.

Asmalıevler Mahallesi’nde sadece altyapı ve üstyapı çalışmaları yapmadıklarını mahalleyi baştan aşağı yenileyerek, güzel yatırımlar yaptıklarını da belirtti. Mahallede çocuk oyun alanları, parklar ve spor alanlarında da yenilemeler yapacaklarını ifade eden Başkan Örki, “Mahallemiz içerisinde geçtiğimiz ay içerisinde neredeyse 2 halı saha büyüklüğünde olan spor tesisini faaliyete aldık. Yine bu bölgeye hizmet vermesi için 4-6 yaş kreşimizin şu anda temelleri atıldı. Bunun yanında bir cami temelini önümüzdeki günlerde atmış olacağız. Aynı zamanda da camimizin hemen altında Denizli’mizin en büyük aile sağlığı merkezimizi tamamlayarak vatandaşımızın hizmetine almış olacağız. Biz, vatandaşımız her şeyin en iyisine, en güzeline layıktır anlayışıyla hiç durmadan çalışıyoruz. Tabi ki bu eserler el ele, gönül gönüle verince kolaylaşıyor. Ben desteklerini en başından bu yana hiçbir zaman esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a, milletvekillerimize, teşkilatlarımıza, cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Esas teşekkürü de halkımıza yapıyorum. Eğer onlar cesaret göstermeseydi onlar bizi yüreklendirmeseydi biz bugün burada bu çalışmaları yapamazdık. Halkımızın bu talepleri doğrultusunda bu hizmetler hayata geçmiştir. Vatandaşlarımızın destekleri sayesinde bu hizmetler yapılmaktadır” diye konuştu.

Asmalıevler Mahalle Muhtarı Zeki Cacur da, Asmalıevler Mahallesi’nde yapılan tüm çalışmalar için Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ile tüm ekiplerine mahalle sakinleri adına teşekkür ederek, “Altyapı ve üstyapı problemimiz vardı. Sağlık ocağı için başka mahallelere gidiyorduk. Ama bu sorunlarımızın çözümünü hem Büyükşehir Belediyesi hem de Pamukkale Belediyesi bulduk. Mahallemde yaşayan vatandaşlarımız adına bu çalışmalarda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.