AGROEXPO kanatlı sektörünü ağırladı

AGROEXPO kanatlı sektörünü ağırladı

Orion Fuarcılık A.Ş, 30 Ocak – 03 Şubat 2024 tarihleri arasında düzenlenecek  19. AGROEXPO’nun hazırlıkları kapsamında kanatlı sektörünün temsilcilerini ağırlayarak fikir alışverişinde bulundu

Orion Fuarcılık A.Ş. tarafından Fuar İzmir’de her yıl düzenlenen AGROEXPO Tarım, Hayvancılık ve Tavukçuluk Fuarı’nın hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. 30 Ocak – 03 Şubat 2024 tarihleri arasında 19. kez kıtaları bir araya getirecek AGROEXPO’da  kanatlı sektörü 2023 yılında olduğu gibi D Holü’nde yerini alacak.

AGROEXPO’da kanatlı sektörünün fuardan alacağı verimi arttırmak amacıyla Orion Fuarcılık A.Ş. ve Ege İhracatçı Birlikleri tarafından düzenlenen ‘Kanatlı Sektörü Buluşması’nda sektörün önde gelen firmaları İzmir Kemalpaşa Ramada Otel’de bir araya geldi.

Kanatlı sektörünün geldiği son durum ve fuarın sektöre katkısının masaya yatırıldığı buluşmada 19. AGROEXPO’da yapılacak yenilikler ve hazırlıklar hakkında fikir alışverişinde bulunulurken, Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Bedri Girit ve Ege ihracatçı Birlikleri Devlet Yardımları Şube Müdürü Ayşe Bakkurt tarafından sektörel devlet destekleri konusunda firmalara bilgi aktarıldı.

Toplantıda konuşan Bedri Girit, Geçtiğimiz yıl 1.5 milyon dolar kanatlı ihracatı gerçekleştiğini vurgulayarak, ”AGROEXPO gibi fuarlar sektörün önünü açmak için büyük avantaj. Sektörde çok büyük bir potansiyel var. Biz kanatlı sektörü olarak üretimde dünyada ilk 10 içerisindeyiz. Küresel olarak yaşanan kuş gribi salgını nedeniyle yumurtada arz talep dengesizliği oluştu. Japonya, Tayvan, Malezya, Singapur, ABD gibi talebin yüksek olduğu ülkelerde bir avantaj oluştu.  Bu fırsatı kaçırmayıp iyi değerlendirmeliyiz” dedi.