Başkan Kasapoğlu'ndan 9 Mayıs Avrupa Günü Kutlama Mesajı 

Başkan Kasapoğlu'ndan 9 Mayıs Avrupa Günü Kutlama Mesajı 

Avrupa Birliğinin temellerinin atıldığı 9 Mayıs Avrupa günü, her yıl farklı temalarla barış, birlik ve iş birliğini teşvik etmek amacıyla tüm Avrupa ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de kutlanıyor.

Şubat ayında ülkemizde meydana gelen büyük deprem felaketinden sonra, Avrupa Birliği üyesi ülkeler 32 arama-kurtarma ekibi, 1600’den fazla arama-kurtarma görevlisi ve 111 arama köpeğiyle Türkiye'ye destek oldu. Altı sağlık ekibinin görev yaptığı beş sahra hastanesinde binlerce insan tedavi edildi ve daha sonra ekipmanlar ilgili şehirlere bağışlandı.

Mart ayında Avrupa Birliği ve Uluslararası Toplum üyelerinin düzenlediği Bağış Konferansı’nda Türkiye'deki depremzedeleri desteklemek için 6 Milyar Avronun üzerinde yardım taahhüdünde bulunuldu.

Deprem bölgesinde yaraların bir an evvel sarılabilmesi temennisi ile Denizli Sanayi Odası olarak yürüttüğümüz çalışmalar ve projeler ile desteğimizi sürdürmekteyiz. Bünyemizde 1997 yılından beri faaliyetlerini AB Türkiye Delegasyonu finansal desteği ile yürüten AB Bilgi Merkezimiz ile 5 Mayıs 2023 akşamı Antakya Medeniyetler Korosunu şehrimizde ağırladık. 7 üyesini deprem felaketinde kaybeden Koro, “Dayanışma Güçlendirir, Müzik Birleştirir” diyerek Avrupa Günü konserlerine AB Bilgi Merkezlerinin olduğu 8 ili kapsayan turne programı ile devam edecek.

Barış, birlik ve dayanışmanın ülkemiz ve tüm dünya için daim olmasını diliyor, 9 Mayıs Avrupa Gününü kutluyorum.