45 gün boyunca aralıksız görev aldılar

45 gün boyunca aralıksız görev aldılar

PAÜ Yönetimi ile yaşanılan Kahramanmaraş merkezli depremin ardından bölgede gerçekleştirilen çalışmalarda yer alan akademik ve idari personel ile iftarda bir araya geldi

PAÜ Yönetimi ile yaşanılan Kahramanmaraş merkezli depremin ardından bölgede gerçekleştirilen çalışmalarda yer alan akademik ve idari personelin bir araya geldiği iftar programında konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, deprem bölgesinin yeniden ayağa kaldırılabilmesi için yapılacak çalışmalara katkı vermeye devam edeceklerini söyledi.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) akademik ve idari personeli, Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen depremlerinden ardından AFAD koordinasyonunda başlatılan yardım seferberliğinde PAÜ Yönetiminin yönlendirmeleri ile katılmış; arama-kurtarma, sağlık, insani yardım malzemelerinin ulaştırılması, iaşe, psikolojik destek, yapı ve zemin etütlerinin yapılması gibi birçok farklı alanda yoğun özveri ve emek harcamıştı. 

PAÜ Yönetimi, deprem bölgesinde görev alan akademik ve idari personel ile iftar yemeğinde bir araya geldi. PAÜ Yemekhanelerinde gerçekleştirilen iftar programına Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Rektör Yardımcıları; Prof. Dr. Necip Atar, Prof. Dr. Selçuk Yüksel ve Prof. Dr. M. Ensar Yeşilyurt, Genel Sekreter Tamer Ceylan ile Senato Üyeleri katıldı. İftar ve yapılan duanın ardından deprem bölgesinde görev alan personele teşekkür belgesi takdim edildi; deprem bölgesinde görev alan personel orada yaşadıklarını ve duygularını aktardı.

Rektör Kutluhan: “Yardım seferberliğinde olduğu gibi Üniversitemizi daha ileriye taşımak için yine çok çalışmalıyız.”

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, konuşmasında büyük bir fedakârlık örneği göstererek deprem bölgesinde tereddütsüz görev alan personele şükranlarını sunarken,  verdikleri emeğin hakkının ödenemeyeceğini hatırlattı. Rektör Prof. Dr. Kutluhan, bir hatıra olması adına araya gelmek ve teşekkür belgesi takdim etmek istediklerini, bu sebeple iftar programı düzenlediklerini dile getirdi. Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan sözlerine şöyle devam etti: “Pamukkale Üniversitesi, deprem bölgesinde gerek malzeme gerekse personel anlamında yardım faaliyetleri sürdüren, sayılı üniversiteler arasında yerini almıştır. İnşallah, Ramazan Bayramı’nın ardından deprem bölgesi için yeniden neler yapabiliriz konusunu ele alacağız. Üniversite olarak, her alanda bizden istenen ne olursa her işe özveri ile koştuk. Bunu gururla söyleyebilirim. Pamukkale Üniversitesi, deprem bölgesinde yüreklere dokunmuştur. Pamukkale Üniversitesi’nin Pamukkale gibi eşi benzeri olmaması gerekiyor. Bu nedenle her alanda en iyi olmalıyız. Bu hedefe ulaşma noktasında her zaman birlik ve beraberliğimizi korumamız gerekmektedir. Yardım seferberliğinde olduğu gibi Üniversitemizi daha ileriye taşımak için yine çok çalışmalıyız. Deprem bölgesinde göstermiş olduğunuz fedakârlık ve emek için sizlere teşekkürlerimi sunuyorum.” 

Yardım çalışmalarında 45 gün boyunca aralıksız görev aldı

Konuşmasının ardından deprem bölgesinde görev alan personel ile hatıra fotoğrafı çektiren Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan,  45 gün boyunca deprem bölgesinde farklı illerde aralıksız görev alan PAÜ Hastaneleri Sağlık Personeli ve aynı zamanda UMKE gönüllüsü Furkan Topkara ile bir süre sohbet etti. Günün anısına toplu fotoğraf çekiminin ardından iftar programı sona erdi.