30 AĞUSTOS ZAFERİ’NİN 101. YIL DÖNÜMÜNÜ GURUR VE COŞKU İÇİNDE KUTLUYORUZ”

30 AĞUSTOS ZAFERİ’NİN 101. YIL DÖNÜMÜNÜ GURUR VE COŞKU İÇİNDE KUTLUYORUZ”

 AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Güngör mesajında “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığındaki ordularımızla kazandığımız en büyük zafer olan Kurtuluş Savaşımızın 101'üncü yıldönümünde tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı gönülden kutluyorum” dedi.   

TÜRK MİLLETİ GÜCÜNÜ DÜNYAYA GÖSTERDİ!

 30 Ağustos'un Türk milletinin özgürlük ve bağımsızlık yolundaki inanç, irade ve kararlılığını bütün dünyaya gösterdiği, tarihin en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu belirten Başkan Güngör, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığındaki ordularımızla kazandığımız en büyük zafer olan Kurtuluş Savaşımızın 101'üncü yıldönümünde tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı gönülden kutluyorum. Aziz milletimiz, dün olduğu gibi gelecekte de vatanına, istiklaline, istikbaline ve mazlumlara sahip çıkmaya devam edecektir. Vatanımızı ve yüce değerlerimizi yükseltme çabamız kararlılık ve azimle devam edecektir” ifadelerini kullandı. 

ŞANLI TÜRK ORDUSUNUN TARİHİ DESTANSI ZAFERLERLE DOLU! 

Tarihi destansı zaferlerle dolu şanlı Türk ordusunun ve kahraman Türk milletinin, Anadolu'yu ilelebet vatan kıldığı 30 Ağustos 1922 tarihinin bir dönüm noktası olduğunu belirten Başkan Güngör, “Kahraman ecdadımız, 30 Ağustos'ta, milletimiz üzerindeki esaret anlayışını, milletimizin tek vücut olmasıyla mağlup etmiştir. 30 Ağustos, Anadolu muzafferiyetinin tescillendiği tarihtir. 30 Ağustos 1922’de Türk milleti, göğsündeki iman ve cesaretle her türlü emperyalist saldırılara boyun eğmedi. Topyekûn mücadele ile bir an olsun geri durmayan Türk milleti 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişiminde de şanlı bayrağımızın gök kubbede dalgalanmasını sağlamıştır. Türk milleti, canını tankların önünde siper etmiş, vatan hainlerine fırsat vermemiş, canından çok sevdiği evlatlarını kutsiyeti uğrunda feda etmiştir” şeklinde konuştu.