30 Ağustos, Yoktan var olmanın adıdır

30 Ağustos, Yoktan var olmanın adıdır

Muharip Gaziler Derneği Denizli Şube Başkanı Hamdi Helvacılar, 30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle bir mesaj yayınladı

Muharip Gaziler Derneği Denizli Şube Başkanı Hamdi Helvacılar, 30 Ağustos Zafer Bayramı sebebiyle yaptığı açıklamada, "Yurdumuz emperyalist güçler ve onların işbirlikçileri tarafından işgal edilince Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'da yaktığı Kurtuluş meşalesiyle başlayan Kurtuluş Savaşı, düşmana son darbenin vurulduğu 30 Ağustos 1922'de Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle büyük bir zaferle sonuçlanmıştır. Bir ölüm fermanı olan Sevr Anlaşmasıyla özgürlüğü, bağımsızlığı ve toprakları elinden alınmak istenen Türk halkı, bu durumu asla kabul etmemiş ve Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün önderliğinde yürüttüğü Kurtuluş Savaşı ile çok büyük bir destan yazarak düşmanı yurdumuzdan kovmuştur." dedi. 

Başkan Helvacılar açıklamasında daha sonra şunları söyledi; "Yedi düvele karşı, yokluklar içerisinde büyük fedakarlıklarla yürütülen Kurtuluş Savaşı, Türk Milletinin ölüm kalım mücadelesi olmuştur. 30 Ağustos Zaferi, Türk'ün hiç bir zaman esareti kabul etmeyeceğini, bağımsızlığından ödün vermeyeceğini ve mağlup edilemeyeceğini, Anadolu'nun Türklerin ilelebet anayurdu olarak kalacağını dünyaya bir kez daha ilan etmiştir.

30 Ağustos zaferi, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, Kurtuluş Savaşını yürüten, Türk Halkının ve onun şahsında Türkiye Büyük Millet Meclisinin ve kahraman Türk Ordusunun zaferidir.

30 Ağustos zaferi İle yeni Türk Devletinin yolu açılmıştır. Bugün şanlı bayrağımızın dalgalandığı bu kutsal toprakları, hürriyet ve bağımsızlığımızı 30 Ağustos zaferi ile taçlandırılan Kurtuluş Savaşı’na ve bu savaşın kahramanlarına, Şehitlerimize ve Gazilerimize borçluyuz.

Bugün, 30 Ağustos zaferinin 101' inci yılını gururla kutluyoruz. Türkiye Cumhuriyeti, kuruluşundan bugüne kadar sürekli iç ve dış tehditlere maruz kalmıştır. Bu tehditlerin bugün de artarak devam ettiğini müşahede ediyoruz. Topraklarımızın bir daha istila edilmesine, birlik ve bütünlüğümüzün, üniter yapımızın bozulmasına ne biz, ne de bizden sonraki nesiller hiç bir zaman müsaade etmeyecektir. Kan dökülerek vatan olan bu topraklar, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Milleti tarafından en kutsal emanet olarak sonsuza dek korunacaktır.

Türk Milleti, 1071'den bu yana güç ve kudretiyle Anadolu'yu kendisine ebedi vatan yapmıştır. Türk'ü Anadolu'dan koparmak asla söz konusu olamaz. Buna kimsenin de gücü yetmez.

30 Ağustos zaferi ile düşmana vurulan son darbeyle bu ülkeyi bizlere kazandıran, başta ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, Şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan Gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun. Eminiz Ki, Türk Halkının azim ve kararı, her türlü zorluğu yenmeye ve Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza dek yaşatmaya muktedir olacaktır. Gaziler vatan sevgisinin sembolüdür. Şehit nurlanmış Gazi onurlanmış askerdir.  NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ve DİYEBİLENLERE.. "