15 Temmuz PAÜ’de kutlanacak

15 Temmuz PAÜ’de kutlanacak

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) tarafından 11 Temmuz Perşembe günü düzenlenecek 15 Temmuz Milletin Zaferi Etkinlikleri düzenlenecek.

15 Temmuz Milletin Zaferi Etkinlikleri, PAÜ Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Kongre ve Kültür Merkezinde saat 10.00’da açılış programıyla başlayacak. Etkinlik kapsamında düzenlenecek olan panelde; 63’üncü Hükumet İçişleri Bakanı ve Erzurum Milletvekili Selami Altınok ‘15 Temmuz’a Gidiş Süreci ve Güncel Gelişmeler’, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Şehit Ahmet Özsoy ve Demokrasi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Dr. Gazi Doğan ‘Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz’ ve Gazeteci Yazar Yusuf Alabarda ‘Bizi Koruyanlardan Bizi Kim Koruyacak?’ başlıklı konuşmalarını yapacaklar. Panelin moderatörlüğünü ise İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yasemin Beyazıt üstlenecek.

11 Temmuz Perşembe gün boyu sürecek etkinlikler kapsamında; PAÜ Havacılık Topluluğu tarafından 15 Temmuz Şehitlerine Saygı Uçuşu, Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camii’nde 15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Mevlid Programı, PAÜ Kınıklı Merkez Kampüs ana girişinden PAÜ 15 Temmuz Şehitler Anıtına 15 Temmuz Kortej Yürüyüşü, PAÜ 15 Temmuz Şehitler Anıtı Önünde Kuran-ı Kerim Tilaveti ve katılımcılara ikram faaliyetler yer alacak.(İHA)