YENİDEN DONACAĞIZ..!

YENİDEN DONACAĞIZ..!

Türkiye balkanlardan gelen yeni bir soğuk hava dalgasına giriyor. Bu kez bir hafta sürecek olan soğuk hava kar ve yağmur yağışı ile birlikte geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı açıklamada soğuk ve yağışlı havanın bu hafta sonundan itibaren batı kesimlerden başlayarak yurt genelinde etkili olacağı belirtildi. Balkanlar ve Karadeniz üzerinden gelecek soğuk ve yağışlı havanın 27 Ocak Perşembe'ye kadar etkili olması bekleniyor. 

YENİ BİR SOĞUK HAVA DALGASI GELİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı hava, Cumartesi'den itibaren batı kesimlerden başlayarak yurt genelinde etkili olacak. Gelecek hafta başından itibaren Karadeniz üzerinden gelecek daha soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girilmesi sonucu yurt genelinde aşırı soğuk hava koşullarının görülmesi bekleniyor.

EGE BÖLGESİ DE SOĞUKTAN NASİBİNİ ALACAK

Yarın Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz'de beklenen yağışların, Marmara, Kıyı Ege ve Batı Karadeniz'de kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Yağışlar, Marmara'nın güneyi, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde kar, diğer yerlerde yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde olacak.

Cumartesi yağışların İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi ve batısı ile Batı ve Orta Karadeniz'de yoğun kar yağışı, Güney Ege ve Akdeniz’de kuvvetli yağmur ve sağanak, Toros Dağları'nda yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

23 Ocak Pazar tüm yurdun genellikle yağışlı, yağışların ise Akdeniz kıyı kesiminde yağmur ve sağanak, diğer yerlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışlar Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun güneyi ve doğusu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında kuvvetli ve yoğun kar, Doğu Akdeniz'de ise kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olacak.

SOĞUK HAVA 27 OCAK'A KADAR DEVAM EDECEK
24 Ocak Pazartesi'nden itibaren Karadeniz üzerinden gelecek aşırı soğuk hava nedeniyle yurtta beklenen yağışların kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Son değerlendirmelere göre, aşırı soğuk ve karlı havanın 27 Ocak Perşembe'ye kadar etkili olması bekleniyor. Aşırı soğuk hava, yoğun kar yağışı, çığ tehlikesi ve zirai don için vatandaşların ve yetkililerin Meteoroloji Genel Müdürlüğünün güncel hava tahmin ve uyarı raporlarını takip etmeleri önem taşıyor. (Mynet.com)