Yağışlı Hava bu haftada ürecek

Yağışlı Hava bu haftada ürecek

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre, beş günlük hava tahmin raporlarına göre yarından itibaren yağışlı ve fırtınalı havanın etkisine giriyoruz. 

Meteoroji'den yapılan açıklamalara göre  İstanbul ve İzmir başta olmak üzere yurdun batı kesimin yarından itibaren sağanak yağış bekleniyor. Öte yandan hafta başından itibaren yurdun tamamına yayılacak olan sağanak yağışlar, yerini bazı şehirlerde kar yağışına bırakacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayınladığı 5 günlük hava durumu tahminine göre önümüzdeki iki gün, başta İstanbul olmak üzere yurdun batısında sağanak yağış bekleniyor. Hafta başından itibaren ise sağanak yağışlar yurdun tamamına yayılacak.

YARIN SAĞANAK YAĞIŞ ETKİLİ OLACAK

Pazar günü İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne Çanakkale, Bursa, Yalova, Balıkesir, Manisa, İzmir, Uşak, Aydın, Denizli, Burdur ve Muğla'da sağanak yağış bekleniyor. Öte yandan Antalya'da ise gök gürültülü sağanak yağış olacağı tahmininde bulunuldu.

HAFTA İÇİ SAĞANAK YAĞIŞ VE YER YER KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR
Pazar günü Marmara ve Ege'de yoğunlaşacak olan sağanak yağışlar, Pazartesi günü yurdun batı kesimine tamamen yayılacak. Hafta içinde ise yurdun tamamı sağanak yağışların etkisi altına girerken, yer yer Kar yağışı da bekleniyor (Haberler.com)