TMMOB Mimarlar Odası Denizli Şubesi'nden Açıklama Geldi

TMMOB Mimarlar Odası Denizli Şubesi'nden Açıklama Geldi

TMMOB Mimarlar Odası Denizli Şubesi, Balkanlar Turu İle İlgili Basın Açıklaması Yaptı

17-24 EYLÜL 2023 TARİHLERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN BALKANLAR TURU İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

 

TMMOB Mimarlar Odası Denizli Şubesi olarak haksız olarak ilişkilendirildiğimiz bazı hususlarla ilgili olarak üyelerimizi ve kamuoyunu bilgilendirmek gereği duyuyoruz.

Odamız üyelerinin sosyal iletişimlerini ve iş ilişkilerini geliştirmesi amacı ile 17-24 Eylül 2023 arasında düzenlenecek büyük Balkanlar turuna toplu katılım sağlanması için İzmir Karşıyaka’da ofisi bulunan The Ivy Travel unvanlı seyahat acentası ile görüşülmüştür. TURSAB üyesi olan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı kayıtlarında tescilli olan bu şirketten, toplu alım avantajından da faydalanılarak görüşme tarihindeki en uygun fiyat üzerinden teklif alınmış, alınan teklif üyelerimizin yararlanabilmesi için Odamız tarafından duyurulmuştur.

Toplam 68 kişinin başvurduğu gezi için acenta firma bilgileri katılımcılara iletilmiş; tur ücretleri katılımcılar tarafından kredi kartı ya da banka havalesi ile doğrudan bu şirkete ödenmiştir. Ancak bir süre sonra acenta ile organizasyon konusunda irtibat kesilmiş; şirket çalışanlarının ofislerine de bir süredir gelmedikleri, şirketin diğer bazı organizasyonlarının da iptal edildiği öğrenilmiştir.

Esasen Odamızın bu konudaki katkısı, bu gezinin duyurusunu yaparak, katılmak isteyen üyeleri ilgili acentaya yönlendirmekten ibarettir. Tur ile ilgili tüm koşullar katılımcılarla acenta arasında belirlenmiştir. Odamızın bu organizasyondan tek beklentisi, üyeleri için uygun koşullarda bir yurt dışı tatiline imkân sağlamış olmaktır. Bu nedenle sözleşme ve ödeme işlemlerine aracılık yapılmamış, herhangi bir maddi menfaat temin edilmemiş, hatta Odamız yönetim kurulu üyeleri dahi acenta ile aynı şartlarda anlaşıp ödeme yaptığı için mağdur edilmiştir.

Konu ile ilgili olarak Odamız yönetimi tarafından yasal süreçler başlatılmış, Bakanlık ve TÜRSAB nezdinde başvurular yapılmış, mağdur olan üyelerimize yasal süreçler konusunda her türlü destek sağlanmıştır.

Odamız tarafından tüm bu süreçler titizlikle takip edilecek ve üyelerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli her türlü yasal tedbir alınacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

TMMOB MİMARLAR ODASI DENİZLİ ŞUBESİ

YÖNETİM KURULU