Suçlulara Göz Açtırılmıyor

Suçlulara Göz Açtırılmıyor

Geçtiğimiz hafta yapılan denetim ve operasyonlardı çok sayıda kişi yakalanarak, tutuklandı. Çok sayıda hırsız eşyası ile suç aleti yakalandı  

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, Denizli C. Başsavcılığından alınan talimatlar ile geçtiğimiz hafta içerisinde yaptıkları çalışmalar neticesinde, ilimiz genelinde meydana gelen asayişe müessir olaylar ile adli makamlardan gelen yakalama müzekkerelerine istinaden yakalanan (101) şüpheli şahıs çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Bu çalışmalar sırasında 36.567 Şahsın GBT ve UYAP sorgulaması yapıldı. 124 Umuma açık istirahat ve eğlence yeri ile geçici konaklama yerinin denetimi yapıldı. Bu çalışmalar sırasında 5 Kıraathanede kumar oynadığı tespit edilen toplam 5 şahsa 20.275,00 TL idari para cezası uygulanmış, 1 şahsa “Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlama” suçundan adli işlem yapıldı. 

KUMARCILARA PARA CESAZI VERİLDİ 

Yapılan çalışmalar sırasında 1 İş merkezinde yapılan denetimlerde, açıktan alkol satışının yapıldığı ve ayrıca kumar oynadığı tespit edildi. 7 şahsa 28.385,00 TL idari para cezası uygulanmış, 3 şahsa “Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlama” suçundan adli işlem yapıldı. 

APARTLAR DENETELENDİ 

Bu arada “1774 Sayılı Kimlik Bildirme Kanunu” kapsamında geçici konaklama yerlerine yönelik olarak yapılan kontrol ve denetimler neticesinde, 8 ayrı adreste bulunan toplam 78 Apart dairesi ile 5 araç kiralama şirketi kontrol edilmiş, 1 apart yetkilisine KBS sistemine bildirimde bulunmamaktan 29.852,00 TL idari para cezası uygulandı. 

ÇOK SAYIDA SUÇ ALETİ YAKALANDI

Yapılan çalışmalar neticesinde; (2) adet tabanca, (3) adet av tüfeği, (2) adet bıçak, (5) adet tabanca fişeği, (1) adet kurusıkı tabanca, (1) adet çalıntı cep telefonu, (1) adet çalıntı otomobil, (1) adet çalıntı oto teybi, (1) adet çuhalı rulet masası, (1) adet poker masası, (1) adet rulet makinası, (1.397) adet çip, (312) adet iskambil kağıdı, kumar oyununda kullanılan (400 TL) para ele ele geçirildi.