Şehit ateşi Denizli’ye düştü

Şehit ateşi Denizli’ye düştü

Irak’ın kuzeyinde devam eden Pençe-Kilit operasyonunda şehit olan Piyade Teğmen Bekir Can Kerek'in şehadet haberi ailesine verildi.

Irak’ın kuzeyine yönelik olarak gerçekleştirilen Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde Piyade Teğmen Bekir Can Kerek şehit oldu. Şehit Piyade Teğmen Kerek’in şehadet haberi askeri yetkililer tarafından Denizli’nin Merkezefendi ilçesine bağlı Kayalar Mahallesi’nde yaşayan ailesine ulaştırıldı. Şehidin evinin bulunduğu sokak Türk bayraklarıyla donatılırken, komşuları ve yakınları acılı aileyi sakinleştirmeye çalıştı. Şehit Bekir Can Kerek’in naaşının yarın ikindi namazını müteakip Müftü Ahmet Hulusi Efendi Külliye Camisi'nde kılınacak olan cenaze namazının ardından Asri Mezarlık Şehitliği'ne defnedileceği açıklandı. Kısa bir süre önce nikah kıyan şehidin, önümüzdeki yaz aylarında düğününü yapmayı planladığı öğrenildi.

Denizlilileri yasa boğan şehit haberinin ardından Vali Ali Fuat Atik ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, aileyi ziyaret ederek ve sosyal medyadan paylaşımda bulunarak acılarını paylaştı.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Denizli AK Parti Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve birçok isim sosyal medya hesaplarından başsağlığı mesajı yayımladı.

Yayımlanan mesajlarda şu ifadelere yer verildi; "Şehidin var Denizlim. Pençe-Kilit Operasyonu'nda şehit düşen kahraman mehmetçiğimiz Teğmen Bekir Can Kerek'e Allah'tan rahmet; ailesi, sevenleri ve aziz milletimize başsağlığı ile sabır diliyorum. Şehidimizin makamı âli, mekanı cennet olsun."