Sarayköy festivali yoğun ilgi ile başladı

Sarayköy festivali yoğun ilgi ile başladı

15. kez düzenlenen Sarayköy Tarım ve Kültür Festivali’nin resmi açılış töreni renkli görüntülere sahne oldu. Görkemli bir açılış ile start verilen 5 günlük festivalin ilk gün programı yoğun ilgi gördü

Çevre il ve ilçelerin dikkatini çeken Sarayköy Tarım ve Kültür Festivali, 15. kez düzenleniyor. Sarayköy Belediyesi tarafından düzenlenen festival, bugün 18.00’de kortej yürüyüşü ile başladı. Bando eşliğinde 2 km boyunca devam eden yürüyüş renkli görüntülere sahne oldu.

Kortej yürüyüşü, festival açılış programının düzenlendiği Atatürk Parkı’nda vatandaşların coşkulu alkışlarıyla sona erdi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan festivalin açılış konuşmasını Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş yaptı.

BEREKETLİ TOPRAKLARA SAHİP SARAYKÖY
Sarayköy’ün ülke ekonomisine önemli katma değer sağladığını, tarımıyla, kültürüyle, tarihiyle özel yeri olduğunu aktaran Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “ Böylesi zengin ve bereketli topraklara sahip güzel ilçemizde belediye başkanlığı yapmaktan büyük onur ve gurur duyuyorum. Büyük hayallerimiz var. Bugüne kadar hayal ettiğimiz projeleri tek tek hayata geçirdik. Bundan sonrada yapmak istediğimiz büyük projelerimiz için hayallerimiz var. İnanıyorum ki hemşehrilerimizin desteği ile anlamlı ve güzel projelerimizi hayata tek tek geçireceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne milletimiz ile tek vücut olarak ilçemize değer üzeri değer katarak çıkacağız. Festivalimizin ilçemize, şehrimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Festivalimizde bizi yalnız bırakmayan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

FESTİVALLER BİR ŞEHRİN TARİHİ YAPISIDIR
Festivalin hayırlı olmasını dileyen Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, “ Ahmet Başkanımız ilçemiz için büyük şevkle çalışıyor. Kendisine teşekkür ederim. Bir şehir için festivaller çok önemlidir. Çünkü festivallerin özelliği dünya tarihine bakıldığında o coğrafyanın geçmişten gelen kültürü bir sonraki nesile aktarmak için aracı olur, geniş kitleye tanıtır. Festivalin yapılmasından kaynaklı vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın ne kadar mutlu olduklarını gördüm. Festivalimizde emeği geçenlere teşekkür ederim. İnşallah bundan sonraki festivalleri de beraber kutlarız” diye konuştu.

SARAYKÖY HER ŞEYİN EN İYİSİNE LAYIK
Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, “ Ahmet Necati Özbaş, Sarayköy sevdalısı bir başkanımız. Sizler Ahmet Başkanımıza sahip çıkıyorsunuz. Bizlerde kendisinin taleplerini ikiletmeden hemen yapmaya gayret gösteriyoruz. Çünkü bizler Sarayköy’ü ismi gibi Saray yapmak istiyoruz. Sarayköy coğrafi açıdan çok zengin. Saymakla bitiremeyiz. Bu güzellikleri, zenginlikleri hem Büyükşehirimiz hem de Sarayköy Belediyemiz olarak 10 yıldır hizmetler üzerine yeni hizmetleri koyarak daha da güzelleştirmeye çalışıyoruz. Sizler her şeyin en güzeline layıksınız. Sizler için hizmet eserleri yapmaya devam edeceğiz. Festivalimizin hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından festival boyunca açık olacak panayır alanı il ve ilçe protokolü tarafından gezildi. Festivalin birinci günü vatandaşların yoğun ilgisiyle Şef Günay Kıras ve solist Osman Mutoğlu’nun pop ve rock konseri ile sona erdi.

KATILANLAR
Sarayköy Kaymakamı Celalettin Cantürk, Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, eşi Esin Özbaş, Denizli Kültür ve Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ali Değirmenci, Sarayköy Emniyet Müdürü Amiri Tayfun Ercan, Karakol Komutanı Jandarma Teğmen Murat Çay, Askerlik Şubesi Başkanı Jandarma Teğmen Furkan Turan, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Paşalıoğlu, MHP İlçe Başkanı Hasan Konya, siyasi parti, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.