Öğrenciler “Orman Benim” kampanyasına katıldı

Öğrenciler “Orman Benim” kampanyasına katıldı

Öğrenciler “Orman Benim” kampanyasına katıldı

(İHA) - Denizli’de ilkokul ve ortaokul öğrencileri Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan Orman Benim kampanyası kapsamına orman yangınlarına sebebiyet verebilecek çöpleri topladı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından yurt genelinde başlatılan “Orman Benim” kampanyası kapsamında, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katıldığı, ormanlık alanlarda temizlik faaliyetine Buldanlı öğrenciler de katıldı. Gülalan ve Alacaoğlu ilkokulu ve ortaokulu öğrencileri ormanlık alanlarda bulunan öncelikle yanıcı ve yangın çıkmasına sebep olabilecek maddeler başta olmak üzere çöp toplama işlemi gerçekleştirdiler. Gülalan ilkokulu ve ortaokulu öğrencileri Dımbazlar Göleti çevresinde, Alacaoğlu ilkokulu ve ortaokulu öğrencileri de Alacaoğlu mahallesi çevresinde bulunan ormanlık alandaki çöp ve benzeri maddeleri, Buldan İlçe Orman Müdürlüğü ekipleri nezaretinde topladılar.

Yetkililer, kampanya ile özellikle çocuklara ormanın önemini anlatmak ve ormanı koruma bilincini geliştirmeyi hedeflediklerini, çocuklardaki ilgi ve heyecanı gördükten sonra kampanyanın amacına ulaştığını söylediler. Kampanya ilerleyen günlerde ilçedeki diğer okullardaki öğrencilerde devam edeceği belirtildi.