Mobil Sağlık Tırı ile Merkezefendililere hızlı sağlık hizmeti ulaşacak

Mobil Sağlık Tırı ile Merkezefendililere hızlı sağlık hizmeti ulaşacak

Mobil Sağlık Tırı ile Merkezefendililere hızlı sağlık hizmeti ulaşacak

(İHA) - Merkezefendi Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Şeniz Doğan’ın yeni dönem projeleri arasında bulunan ‘Mobil Sağlık Tırı’yla birlikte, sağlık hizmetlerine ulaşmak artık daha kolay ve hızlı olacak.

Sağlıklı bir Merkezefendi hedefiyle 5 yılda birçok hizmeti gerçekleştirdiklerini ifade eden Merkezefendi Belediyesi Başkanı ve Başkan Adayı Şeniz Doğan, yeni dönem projeleriyle de bu hedefine emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. Daha önce ilçeye kazandırılan Sağlık Kabini ile vatandaşın pansuman, iğne, serum ve tansiyon ölçümü gibi sağlık ihtiyaçları için hastanelerde uzun uzun sıra beklemesinin önüne geçildi. Başkan Doğan yeni projesi ‘Mobil Sağlık Tırı’nı hayata geçirerek sağlık hizmetlerini doğrudan vatandaşın ayağına götürmek amaçlıyor.

“Sağlıklı Merkezefendi hayalimizi daha da büyütüyoruz”
Sağlığın herkesin hakkı olduğunu ve bunu sağlamak için çalıştıklarını ifade eden Şeniz Doğan, “Sağlık kabinimizle 8 ayda 2 bin 55 vatandaşımıza hizmet verdik. Bu kabinler ihtiyaç duyulan noktalarda açılmaya devam edecek. Fakat şimdi sağlıklı Merkezefendi hayalimizi daha da büyütüyoruz. Muayene odalarının, röntgenin, tarama alanlarının, göz ve diş kliniğinin, taşınabilir laboratuvar ekipmanlarının bulunacağı Mobil Sağlık Tırımızla acil durumlarda felaket bölgelerine ve engellilere yönelik özel erişilebilirlik düzenlemeleriyle hızlı sağlık hizmeti ulaştırmak için hazırız” diye konuştu.