Hulusi Şevkan Acıpayam Belediye'sinin Borcunu Açıkladı

Hulusi Şevkan Acıpayam Belediye'sinin Borcunu Açıkladı

Hulusi Şevkan Acıpayam Belediye'sinin Borcunu Açıkladı

 

Yeni seçilen  Belediye başkanları önceki dönemlerin borcunu açıklarken, Acıpayam 'da Dr. Hulusi Şevkan Belediye'nin borcunu kendi açıkladı :

Önceki dönem Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, Acıpayam Belediyesinin borcunu sosyal medya hesabından paylaştı. Şevkan seçimde önce 30-40 kişinin belediye personeli alındığı iddiaların asılsız olduğunu yanlış bir duyum olduğu inancındayım dedi.

 
 Yerel seçimler sonucu el değiştiren belediyelerde görevi devralan başkanlar, önceki döneme ait mali tabloları kamuoyuna paylaşırken, önceki dönem Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, belediyenin mali tablosunu sosyal medya hesabından paylaştı.

Önceki dönem Acıpayam Belediye Başkanı Şevkan, “Çok saygıdeğer acıpayam halkımıza bilgi anlamında duyurumdur” diye yaptığı paylaşımda. “Kıymetli halkımız yerel seçimler sonrası belediyelerimizi devralan yeni arkadaşlarımız haklı olarak belediyelerinin mali tablosunu kamuoyuyla paylaşma ihtiyacı duymaktadırlar. Ben de önceki belediye başkanınız olarak teslim ettiğim belediyemizin mali tablosunu bizzat yayınlayarak yönetime gelen arkadaşlarımızın rahat hareket etmelerini sağlamak istiyorum.

 
Aşağıda belediyemizin bugün itibariyle borçlarını göreceksiniz. Bunun ayrıntısını hem yeni göreve gelen arkadaşlarımız hem de mali işler müdürlüğümüz ayrıca yapacaklardır diye düşünüyorum. Tabloyu vermeden önce yine siz halkımızın bir konuda daha bilgilenmenizi istiyorum.

TAMAMEN ASILSIZ

Bugün duyduğum fakat tamamen yanlış olan bir bilgiyi aktarmak istiyorum: Belediyeden ayrılmak üzere olduğum son günlerde 30-40 kişinin belediye personeli alındığı haberi geldi. Bu tamamen asılsız. Sanırım yanlış bir duyum oldu inancındayım. GES’imize alınacak bekçi ve elektrik teknikerini bile biz yeni yönetime seçim sonrası kim gelirse onun alması için boş bıraktık.

Kıymetli Acıpayamlı kardeşlerim ayrıca partim başka bir kardeşimizle yola devam kararı alınca bildiğiniz üzere aday olmadım. Ve o andan itibaren gelecek arkadaşlarımıza yük olacak herhangi bir tavır içinde olmadım.

 
Belediye çalışmalarımıza ise kendim devam ediyormuş gibi sürdürdüm hiç aksatmadık.

 
Bu tür duyumların toplumumuzda olumsuz duygular meydana getirmemesi için belediye başkanlığından ya da benim şahsımdan bilgi alınabilir. Ayrıca insan kaynakları müdürlüğünden de bilgi edinilebilir.

Aşağıdaki tabloda gördüğünüz ticari banka borçları EYT’den emekli olan arkadaşlarımız için çekilen kredi ve Sırçalık bölgemizde belediyemize ait kurulan GES için çekilen kredidir.

GES artık üretime geçmek üzeredir.

Ayrıca belediyemizin ABELTAŞ şirketimize olan borcu eğer işi dışarıdan hizmet alımı şeklinde olsaydı takdir edersiniz çok daha yüksek olacaktır.

Kısa bir araştırma yapılacak olursa harcamaların çoğu Fen İşlerimizin çalışmaları ve imar 18. Madde çalışmalarıdır. Elbette yapılacak ne Fen işleri ne de imar işleri bitmedi. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki merkez ve köylerimizde çok az kilit parke eksiği kalmıştır. Ayrıca halkımızın sosyal amaçlı tesisleri de bitme noktasına gelmiştir.

Tekrar yeni yönetime gelen arkadaşlarımıza başarılar ve kolaylıklar diler tüm halkımıza en içten muhabbetlerimi sunuyorum.