Hemşire tartıştığı kocası tarafından öldürüldü

Hemşire tartıştığı kocası tarafından öldürüldü

Denizli Devlet Hastanesi’nde hemşire olarak çalışan Hülya Tortop, eşi ile olan tartışmanın ardından, eşi tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Öldüren Murat Tortop gözaltına alındı.

Murat Tortop ile eşi Hülya Tortop, Bahçelievler Mahallesi’ndeki evlerinde henüz belirlenemeyen nedenle tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine eşini bıçaklayan Murat Tortop, daha sonra 112 Acil Sağlık ekipleri ve polise olayı haber verdi. Olay yerine gelen ekipler, Hülya Tortop’un öldüğünü belirledi.

Cinayet zanlısı eş, polis ekiplerince gözaltına alındı. Hemşire olduğu öğrenilen Tortop’un cesedi, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi morguna kaldırıldı. Öte yandan, olay esnasında çiftin 3 çocuğunun da evde olduğu öğrenildi.

Öte yandan, hemşire Hülya Tortop’un üyesi olduğu Türk Sağlık Sen Denizli Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, acılarının büyük olduğunu belirterek, “Bir kadın, bir sağlık çalışanı daha cinayete kurban gitti. Üzüntümüz ve acımız büyük. Hüyla Tortop’a Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.