HATAY KAN AĞLIYOR

HATAY KAN AĞLIYOR

Büyük depremin üçüncü gününde büyük hasar gören Hatay’da arama, kurtarma çalışmaları sürüyor. Başkan Lütfü Savaş “Henüz yıkımların yüzde 3’ne ulaştık” diyor.

Depremin en çok etkilediği şehirlerin başında gelen Hatay'dan endişelendiren haberler gelmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, kentteki son durumu aktarırken, “2 binin üzerine bina yıkıldı. Gerçekten de her yer yıkılmış durumda. Yıkılan yerlerin ancak yüzde 2-3'üne ulaşabildik" diye konuştu.

Kahramanmaraş'taki iki büyük depremin en çok etkilediği illerin başında gelen Hatay'dan gelen haberler dehşete düşürmeye devam ediyor. Depremin ilk günü iletişimin güçlükle sağlanabildiği şehirde ekipler ancak dün itibariyle kente girebilmişti. Şehirde neredeyse yıkılmayan binanın kalmadığı belirtilirken, arama kurtarma çalışmaları dün itibarıyla hız kazandı.

Depremden kurtulan vatandaşlar sokaklarda bir yandan soğukla mücadele ederken, Türkiye'nin dört bir yanından ise kente yardım gelmeye devam ediyor.

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI LÜTFÜ SAVAŞ: 2 BİNİN ÜZERİNDE BİNA YIKILDI
Şehirdeki son durumu aktaran Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, "Gerçekten de her yer yıkılmış durumda" diyerek acı tabloyu şöyle paylaştı; “Şehir 2 binin üzerinde binanın yıkıldığını açıklayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş, "Yıkılan yerlerin ancak yüzde 2-3'üne ulaşabildik. Profesyonel ekiplere acil ihtiyaç var. Bu destek olmadıkça iş makinaları fazla bir şey yapamıyor. Dokunamıyoruz. Ulaşsak da içeridekilerin hayatını tehlikeye atmak istemiyoruz." dedi. (Mynet.com)