Deprem karayolunda köylüler kendiliğinden organize oldu

Deprem karayolunda köylüler kendiliğinden organize oldu

Yardımlaşmanın ön güzel örneğini Mersin Erdemli bölgesindeki Tömük beldesi halkı, otomobilleri ve otobüslerde yolculuk yapan ve yoldan geçen depremzedelere pişirdikleri yemekleri ikram ediyorlar.

Türk Milleti, kadirşinas ve yardımlaşmanın en güzel örneğini, sessiz sedasız bir şekilde Kahramanmaraş merkezli 7.7. ve 7.6 şiddetindeki deprem ile göstermeye başladı. Adeta “Bu Millet ölmez” dedirten görüntüler, Mersin ilinin Erdemli ilçesine bağlı Tömük beldesinde gerçekleştiriliyor. Belde halkı, yerleşim merkezinden geçen karayolu üzerinde kendi imkanları ile pişirdikleri yemekleri ve çay ikramını yabancı plakalı araçlara, otobüs ile Deprem bölgesine gidenlere ve bölgeden ayrılanlara sorgulamadan hizmet veriyor.

Konu hakkında duygularını sosyal medyadan duyuran bir arkadaşımız, “Tömük Arbaçbahşiş karayolu üzerine köylüler organize olmuşlar. geçen bütün Yabancı plakalı araçları durdurup yemek veriyorlar. çay veriyorlar. yola devam edenlere yolluk veriyorlar. Allah razı olsun kalmak isteyenlere barınma temin ediyorlar bir daha iman ettim ki bu millet Ölmez” sözleri ile dile getirdi.