Denizli’de Amatör Spor Haftası başlıyor

Denizli’de Amatör Spor Haftası başlıyor

Amatör sporlara ilgiyi ve farkındalığı artırmak için hafta boyunca il merkezi ve ilçelerde sportif turnuvalar ve etkinlikler gerçekleşecek

(İHA) - Denizli’de 9-15 Ekim tarihlerinde kutlanacak Amatör Spor Haftası için İl Tertip Kurulu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman başkanlığında paydaş kurumlar ve yerel yönetimlerin temsilcileri ile toplandı. Amatör sporlara ilgiyi ve farkındalığı artırmak için hafta boyunca il merkezi ve ilçelerde sportif turnuvalar ve etkinlikler gerçekleşecek.

Sporun tabana yayılması ve amatörlerin sporun içindeki önemine dikkat çekmek için her yıl Ekim ayında kutlanan Amatör Spor Haftası için çalışmalar başladı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün koordinesinde paydaş kurumlar ve yerel yönetimlerin desteğiyle gerçekleşecek haftanın programı, gerçekleşen toplantının ardından netleşti. Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman Başkanlığında yapılan İl Tertip Kurulu toplantısına ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale ve Merkezefendi Belediyesi temsilcileri ile paydaş kurumlardan yetkililer katıldı. Amatör Spor Haftası 09 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 17.30’da kortej yürüyüşü ile başlayacak. Valilik önünden 15 Temmuz Şehitler Meydanına kadar bando eşliğinde gerçekleşecek yürüyüşe protokol üyeleri, sporcular, Gençlik Merkezi üyesi gençler, amatör sporcular ve spora gönül veren isimlerin katılması bekleniyor. Yürüyüşün sonunda ise Büyükşehir Belediyesi önünde kurulacak alanda sporcu grupları gösterilerini sunacak. Etkinlikler çerçevesinde hafta boyunca Basketbol, Hentbol, Okçuluk ve Curling branşlarında turnuvalar, Atletizm Gençlik Koşusu gibi faaliyetler gerçekleşecek.

“Tesisleşmeye ve spor organizasyonlarına çok büyük önem veriyoruz”
Sporun tabana yayılması ve amatörlerin sporun içindeki önemine dikkat çekmek için Amatör Spor Haftasının her yıl kutlandığını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, yerel yönetimler ve paydaş kurumların işbirliğiyle yapılacak aktivitelerle spor ve sağlıklı yaşam ilişkisine dikkat çekeceklerini kaydetti. Amatörlerin şartlarının her geçen gün daha iyi hale getirildiğini kaydeden İlman, Denizli’de sporun gelişmesi için altyapıya, tesisleşmeye ve spor organizasyonlarına çok büyük önem verdiklerini söyledi. Amatör branşlarda yeni bireylerin spora kazandırılması için çalışma yaptıklarını belirten İlman, özellikle son dönemde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Büyükşehir Belediyesinin Denizli’ye kazandırdığı spor tesislerinde aynı anda binlerce kişinin spor yapma imkanı bulduğunu, bunun sonucunda amatör sporun ve sporcuların imkanlarının artırılmasıyla profesyonel sporcu yetiştirmenin hedeflendiğini sözlerine ekledi. İlman, hafta boyunca yapılacak etkinliklere tüm sporseverleri ve amatör spora gönül verenleri davet etti.