BOZDAĞ’DA YAĞMUR DUASI YAPILDI, HIDIRELLEZ KUTLANDI

BOZDAĞ’DA YAĞMUR DUASI YAPILDI, HIDIRELLEZ KUTLANDI

Denizli’ye 100, Çivril’e 35 km uzaklıkta, Afyon il sınırındaki Bozdağ Mahallesinde geleneksel olarak sürdürülen Hıdırellez ve Yağmur duası bu yıl da yapılacak.

Bozdağ Mahalle Muhtarı Mehmet Başöz Hıdırellez Yemeği’ne herkesi davet ederek; “ Her yıl Mayısın ilk haftasında köyümüzde Hıdırellez yapılmakta. Birlik ve beraberliğimiz için birlikte yemekler yenilmekte ve öğle namazı kılınmakta. Bu etkinliğimize bu yıl Yağmur duasını da ekledik. 3 Mayıs 2022 Pazar günü yapacağımız etkinliğe tüm halkımız davetlidir” diye konuştu.

KÖYE HİÇ VALİ GELMEDİ

Konuşmasında Bozdağ’a bugüne kadar hiç vali gelmediğine dikkat çeken muhtar Mehmet Başöz “Denizli’nin ve Çivril’in en uzak köyüyüz. Belki de bu yüzden bugüne kadar Bozdağ’a hiç vali gelmedi. düzenleyeceğimiz Hıdırellez yemeği ve yağmur duasına Valimiz ve Büyükşehir belediye başkanımız katılır bizleri onurlandırırlarsa Bozdağ’lılar olarak büyük mutluluk duyarız. Bu yıl ilki yaşamak istiyoruz. Valimizi, Kaymakamımızı, Büyük Şehir Belediye Başkanımızı ve Çivril Belediye Başkanımızı ve Protokolümüzü de bu etkinliğimize bekliyoruz, yanımızda görmek istiyoruz” dedi.