Bagajda yolculuk pahalıya patladı

Bagajda yolculuk pahalıya patladı

Bagajda yolculuğa 4 bin 583 TL ceza yazıldı

(İHA) - Denizli’nin Pamukkale ilçesinde iki gencin bir otomobilin bagajında tehlikeli şekilde yolculuk yapması, onları takip eden 2 aracın sürücüleri tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Sosyal medyaya yansımasının ardından harekete geçen trafik ekipleri, trafik güvenliğini tehlikeye sokan araç sürücüleri ve gençlere 4 bin 583 TL cezai işlem uyguladı.

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde bulunan Ulus Caddesi’nde iki çocuk, canlarını hiçe sayarak seyir halindeki otomobilin kapağı açık bagajında seyahat etti. Otomobil, bagajındaki iki çocuk ile akan trafikte tehlikeye aldırmadan ilerlemeye devam ederken, o anlar ise diğer 2 araçtan cep telefonu kamerası ile kaydedildi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülere çok sayıda kullanıcı tepki gösterdi.

4 Aralık tarihinde meydana gelen olayla ilgili olarak Denizli İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada; “Ulus Caddesinde bir aracın bagajında oturan 2 şahsın ayaklarını araçtan aşağı sarkıttığı, diğer 2 aracın ise bu olayı video kaydına aldığı tespit edilmiş, plakaları belirlenen araçlara 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun; 65/1-G Gabari dışı yük yüklenmesi, taşınan yük üzerine veya araç dışına yolcu bindirilmesi, 47/1-D Trafik güvenliği ve düzeni ile ilgili olan ve yönetmelikte gösterilen diğer kural, yasak, zorunluluk veya yükümlülüklere uymamak maddelerinden toplam 4 bin 583 TL cezai işlem uygulandı” denildi.