ALKIŞLAR EREN’E

ALKIŞLAR EREN’E

Denizlili 14 yaşındaki atlet Eren Özdemir, katıldığı ilk şampiyonada önce bölgede derece yapıp ardından Türkiye 2.si oldu

Denizli Gençlik Spor Kulübü Sporcusu 14 yaşındaki Atlet Eren Özdemir, 4 salise farkla 60 metrede Türkiye biriniciliğini kaçırdı. Profesyonel yaşamının ilk yılında hem bölge hem ülke derecesi yaparak ender bir başarının altına imza attı.

Türkiye, TAF Turkcell Küçükler Atletizm Festivali’nde 4 salise farkla birinciliği kaçıran Denizlili Atlet Eren Özdemir’i konuşuyor.

Henüz profesyonel spor hayatının 1 yılını dahi geride bırakmayan 14 yaşındaki Eren, Balıkesir’de gerçekleştirilen Erkekler U14 60 metre bölge elemelerinde 8 saniyelik dereceyle 3. olarak finale kaldı.

Kayseri’deki şampiyonada 2 arkadaşı ile birlikte Ege’yi temsil eden Denizli Gençlik ve Spor Klübü Sporcuzu Eren Özdemir, bölgedeki performansının üstüne çıkarak bitiş çizgisine 7,94’lük bir zamanla girdi. Yarışlara Bursa’dan katılan Ali Başak’ın sadece 4 salise ardından koşuyu tamamlayan Eren, gümüş madalyaya uzandı.

20 atletin arasından hayatındaki ilk profesyonel organizasyonda Denizli’ye ikincilik getiren Eren Özdemir, bu başarısıyla şampiyonanın en çok konuşulan sporcularından biri oldu.

Eren’in gelecek vaadeden bir sporcu olduğunu dile getiren antrenör Güngör Bayram, “Eren bu başarısıyla sadece kulübümüz ve Denizli’yi değil bölgemizi de gururlandırdı. Kendine inanırsa geleceğin milli atletlerinden biri olabilir. Onunla ne kadar övünsek az” diye konuştu