Akaspor Kros’da ilimizi temsil edecek

Akaspor Kros’da ilimizi temsil edecek

Kros alanında faaliyet gösteren tek kulübümüz olan Akaspor, geçtiğimiz günlerde katıldığı yarışmalarda dereceye girerek, Türkiye 6.cı olarak bir büyük başarıya imza attı.

İlimizde Kros yarışmalarına katılan ve dereceler elde eden sessiz sedasız bir Kulübümüz var. Akaspor Antrenör Nimet Aktaş yönetiminde geçtiğimiz hafta Aydın Kuşadası ilçesinde yapılan Turkcell Kulüpler Kros Ligi’nde Baran Yalçın, Yasin Saydam, İsmail Enes Kocakaya ve İsa Tan’dan oluşan sporcuları ile 6 km. Kros yarışmalarında 6. Olarak Türkiye klasmanında ilimizi temsil etme imkanı yakaladılar.

Konu hakkında yapılan açıklamada, “Antrenör Nimet Aktaş yönetiminde hazırlanan ve 15 Ocak 2023 tarihinde Kuşadası/Aydın’da yapılan Turkcell Kulüpler Kros Ligi’nde ilimizin tek takımı olan Denizli Aka Spor Kulübü takımı  sporcuları Baran Yalçın, Yasin Saydam, İsmail Enes Kocakaya ve İsa Tan ile  temsil ettiler. Yapılan 6 km yarışma sonucunda büyük takımlarla mücadele veren Denizli Aka Spor Kulübü Türkiye 6.sı olarak Antalya ve Muğla’da yapılacak yarışmalar katılma hakkı elde ettiler.” Denildi.