Acıpayamlı muhtarlar iddialara yanıt verdi

Acıpayamlı muhtarlar iddialara yanıt verdi

Kamuoyunda büyük yankı uyandıran Acıpayamlı Muhtarların ve bazı belediye personelinin Kıbrıs gezisi sırasında kumar oynadıkları iddialarına muhtarlar “komplo” iddiasında bulundular.

Kamuoyunda büyük yankı bulan “Kumar Oynama” haberinin ardından Acıpayamlı muhtarlardan tepki geldi. Deprem öncesinde Üç ay öncesinden organize edilen Kıbrıs gezisine kendi paraları ile katıldıklarını, Acıpayam belediyesinin hiçbir katkısının olmadığını belirten, deprem meydana gelince de, “paralarımız yanmasın” denilerek iptal edilemeyen organizasyonun kamuoyuna yanlış ve yanlı aksettirildiğini ileri süren muhtarlar, “Önceden planlanan ve kendi cebimizden bedelini ödeyerek gittiğimiz Kıbrıs gezisinin bu denli çarptırılmasına anlam veremedik. Belediyle başkanımızın hiçbir şeyden haberi yok. Olayın, onun üzerinden çarptırılması çok üzücü” dediler.

15 Şubat’ta Acıpayam Belediyesi personelleri ile ilçenin çeşitli mahallelerin muhtarlarının Kıbrıs gezisi tepki çekmişti. Muhtar ve personellerin iddiaya göre kumar oynadığı fotoğraflar sosyal medyadan dağıtılmasının üzerine  Acıpayam muhtarlarından tepkiler yükseldi.

İşte muhtarların konu hakkında söyledikleri;