Kulvar Gazetesi

Emniyet Müdürlüğü Çivril’de Uyuşturucuya Anlattı

Emniyet Müdürlüğü tarafından halkın bilgilendirilmesine yönelik olarak yapılan çalışmalar doğrultusunda, Çivril ilçesi Emine Özcan Anadolu Lisesi’nde ) “Uyuşturucusuz Toplum Hepimizin Eseri Olacaktır” adı altında “Narko-Rehber Projesi” hayata geçirildi. Ebeveynler bilgilendirildi. 

Emniyet Müdürlüğü Çivril’de Uyuşturucuya Anlattı

Emniyet Müdürlüğü ekipleri Çivril ilçesinde anne ve babaların uyuşturucu kullanımı konusunda bilgilendirildi. Polis ekiplerince görevlendirilen personel, Emine Özcan Anadolu Lisesi bünyesinde yaptığı bilgilendirmeye çok sayıda ebeveyn katıldı.

Konu hakkında Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “İlimizde ‘Narko-Rehber projesi faaliyetleri kapsamında; 21 Ekim 2021 günü  Çivril İlçesi Emine Özcan Anadolu Lisesi’nde öğrenci velilerine (anne ve anne adaylarına) “Uyuşturucusuz Toplum Hepimizin Eseri Olacaktır” diyerek görevlilerimizce “Narko-Rehber Projesi” kapsamında, uyuşturucuyla mücadelede farkındalığın artırılması, uyuşturucu maddelerin topluma verdiği zararlar, çocuklar ve gençlerin bağımlılık yapıcı madde kullanımını engellemek ve önlemek amacıyla, uyuşturucu maddelere karşı bilgilendirmeler yapılarak bağımlı olunmadan kullanımın fark edilmesi ve erken müdahalenin hayat kurtardığı, bağımlı şahısların topluma kazandırılması, ihbar etme konusunda kolluk kuvvetleri ile nasıl irtibata geçileceği ve UYUMA ihbar programı hakkında bilgilendirme ve bilinçlendirme yapılarak toplam  106  (anne ve anne adayı) katılımcıya yönelik Narko-Rehber “En İyi Narkotik Polisi Anne” semineri verilmiştir.

Devam eden süreçte, Narkorehber” ve “En İyi Narkotik Polisi Anne” bilgilendirme faaliyetleri kapsamında toplam 2.179 ‘u anne ve anne adayı olmak üzere toplam 4.149 kişiye, bilgilendirme yapılmış olup, bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetleri yapılmaya devam edilecektir.” Denildi