Siyaset

Mehmet Ali Yılmaz , Start Verdi

Mehmet Ali Yılmaz , Start Verdi

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz,görevine başladı ve çalışmalarına start verdi. Bu kapsamda  Denizli basınıyla bir araya geldi.

Geçtiğimiz hafta MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin imzasıyla Pamukkale İlçe Başkanlığı’na atanan Av. Yılmaz, bu görevin ardından parti misyonu doğrultusunda yürüyüşüne devam edeceğini, farklı siyasal enstrümanları kullanarak farklı siyasal çalışmaları ve yenilikleri hayata geçireceklerini söyledi.

MHP’ye, milliyetçi ve ülkücü camiaya bağlı olmaktan onur duyduğunu söyleyen Başkan Yılmaz, “Pamukkale İlçesi’nde, her bir noktada, her bir yerleşkede tarımın, turizmin, sanayinin, sosyo-ekonomik her grubun derdine, tasasına ortak olacağımızı, sorunların çözümü konusunda kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmalarımızı yoğunlaştırmak suretiyle her derdin dermanı olmaya çalışacağımızı ifade etmek istiyorum. MHP ve ülkücü camia marka değerini ortaya koymuş, yarım asrı geçen kutlu bir davadır. Pamukkale harekete geçiyor” dedi. Pamukkale’de teşkilat çalışmalarını yoğunlaştırarak üye kaydını artırmayı, bu amaçla ziyaretler yapmayı planladıklarını dile getiren Başkan Yılmaz, bir soru üzerine; ilk aşamada 5 bin üyeyi hedeflediklerini, 350 bin nüfusu ilçede bunu rahatlıkla yapabileceklerini söyledi.

“Tarım ve Turizm İhracata Katkı Sağlayacak”

Pamukkale’de tarımın ve turizmin önemine değinen Yılmaz, “Pamukkale ovası ve havzası farklı meyve kalemlerinin üretiminin ihracat anlamında gerçekleştirdiği bir bölge olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle dağlık alandaki köyleri dikkate aldığımızda Türkiye kekik üretiminde yüzde 90’lara varan oranlara ulaştığını gerek Tarım İl Müdürlüğümüz gerekse Denizli Ziraat Odası Başkanlığımız ifade ediyor. Burada turizm ve tarımın birbirini desteklemesi suretiyle ihracata katkı sağlayacağını, bölgedeki ekonomik seviyeyi arttırarak o müreffeh insanlara katkı sağlayacağını biliyorum” diye konuştu.

Mehmet Ali Yılmaz Basın toplantısına katılan gazetecilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Etiketler
Paylaşım twitter        

Yorumlar


Yazarlarımız
Puan Durumu