Magazin

Özel Umreciler Dualarla Uğurlandı

Özel Umreciler Dualarla Uğurlandı

Denizli İl Müftülüğü'ne müracaat ederek kutsal topraklara gitmek isteyen işitme engelli vatandaşlarımız için Ulu Camii'nde uğurlama programı düzenlendi. 

Düzenlenen uğurlama programı İl Müftülüğü Hac ve Umre Şube Müdürü Şaban Aydemir, Hac ve Umre Hizmetleri Şefi Ahmet Arıcı, din görevlileri, umreciler ve yakınlarının yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. 

Programda konuşan Hac ve Umre Şube Müdürü Aydemir,  "Değerli İl Müftümüz Sayın Mehmet Aşık'ın selamını sizlere ulaştırıyorum. Çıkacağınız bu kutsal yolculukta insanlığın ilk mabedi olan Kabe ve Mescid-i Nebevi başta olmak üzere İslam'ın neşet ettiği kutsal toprakları ziyaret edeceksiniz. Kur'an-ı Kerim'in nuzulüne şahitlik eden kutsal beldeleri, Peygamber Efendimiz'in (sav) ve O'nun güzide sahabesinin  yaşadığı ortamı göreceksiniz. Şunu asla unutmayın! Kutsal topraklara yapacağınız bu ziyaret hayatınız için bir dönüm noktası olacaktır. Sizlerden istirhamımız şudur: Orada geçireceğiniz her anı iyi değerlendirmeye bakın. Kendiniz, aileniz ve sevdikleriniz için dua edeceğiniz gibi vatanımız, milletimiz, devletimiz ve tüm İslam Alemi için de dua ediniz. Bizden de selam götürünüz. Cenab-ı Hak'tan niyazımız, kazasız, belasız, huzurlu ve bol manevi kazançlı bir şekilde yurdunuza, yuvanıza ve sevdiklerinize tekrar kavuşmanızdır." dedi. 

Şube Müdürü Aydemir'in duası ve  telbiyelerle umreciler uğurlandı. Uğurlamada umreciler ve vatandaşlar arasında duygu dolu anlar yaşandı.

İşitme engelli vatandaşlarımızdan oluşan umreci grubunun Denizli'ye 15 Ekimde döneceği kaydedildi. 

 

Etiketler
Paylaşım twitter        

Yorumlar


Yazarlarımız
Puan Durumu