Asayiş

Denizli Emniyetinde 23 Personel Üst Rütbeye Terfi Etti

Denizli Emniyetinde 23 Personel Üst Rütbeye Terfi Etti

Denizli Emniyet Müdürlüğü kadrosunda çeşitli rütbelerde görev yapan 23 Personel bir üst rütbeye terfi ettiler.

Denizli Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “3201 Emniyet Teşkilatı Kanunu’nun 55. Maddesi ve Emniyet Hizmetleri Sınıfı Personeli Rütbe Terfileri ve Değerlendirme Kurullarının Çalışma Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümleri, 2019/1 Sayılı Yüksek Değerlendirme Kurulunun kararları doğrultusunda Emniyet Müdürlüğümüzde görevli 23 personel bir üst rütbeye terfi etmiştir.” Denildi.  

Polisevinde düzenlenen Rütbe Terfi Töreni Vali Hasan Karahan’ın katılması, Emniyet Müdürü Mevlüt Demir ve İl Emniyet Müdür Yardımcıları, üst rütbeye yükselen personel ve ailelerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi..

Törende konuşan Sayın Vali Hasan Karahan; “Bugün burada mutlu bir anı paylaşıyoruz. Zira terfiler meslek hayatımızda bizleri motive eden, çalışma aşkımızı perçinleyen imkânlardır. Burada önemli olan bu terfilerin Emniyet Teşkilatı tarafından sağlıklı ve hakkaniyetli bir şekilde yürütüldüğünü görmektir. Nitekim 2 yılı aşkın birlikte görev yapmamıza rağmen başımızı öne eğdirecek bir olay ile karşılaşmadık, Kurum Müdürlerimiz ve Personelimiz ile uyumlu ve ahenkli bir çalışma ortamı sağladık bunun bir neticesi olarak Denizli’mizde huzur ve güven ortamını birlikte inşa ettik. Görevlerinizde zorluklarla karşılaştığınızı biliyoruz, nitekim bu bakımdan Polislik Mesleğinin bir Aile Mesleği olduğunun da farkındayız. Buradan Sizleri ve değerli Ailelerinizi de tebrik ediyorum. Görev yeriniz neresi olursa olsun esas olanın Gök Kubbede hoş bir seda bırakmak olduğu unutmamanızı istiyorum” diyerek terfi alanları tebrik etti.   

  

Törende konuşan Emniyet Müdürü Mevlüt Demir ise; “Emniyet Teşkilatı Türkiye Cumhuriyeti Devletinin İç güvenliğinin temel direğidir. Bizler bunu 17-25 Aralık ve 15 Temmuz sürecinde gösterdik. Bizler bu Şanlı Bayrağın dalgalanmasında katkımızı her zaman sürdüreceğiz. Bunun içinde hiçbir zaman, tereddüt dahi etmeksizin bedel ödemekten de kaçınmayacağız.

Disiplinle yaşayan bir mesleğin mensupları olarak Rütbe Terfileri yaşamlarımızın önemli noktalarından birisidir. Terfi almak elbette önemlidir, ancak esas olan o rütbenin terfiinin hakkını verebilmektir. Çözüm odaklı olmak, yasaların belirlediği kıstaslar ölçüsünde kamu yararına, vatandaş lehine karar alabilmektir. Ayrıca buradan Emniyet Teşkilatının her zaman ve her faaliyetinde yanımızda durarak bizleri onurlandıran Sayın Valimize teşekkür ve şükranlarımı arz ediyorum” diyerek terfi alan personelini tebrik etti.  

Denizli Emniyet Müdürlüğünde 3. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesinde görev yapmakta olan 5 personel bir üst rütbe olan 2. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne, 4. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesinde görev yapmakta olan 2 personel bir üst rütbe olan 3. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne, Emniyet Amiri rütbesinde görev yapmakta olan 2 personel bir üst rütbe olan 2. Sınıf Emniyet Müdürlüğüne Komiser Yardımcısı rütbesinde görev yapmakta olan 2 personel bir üst rütbe olan Komiserliğe, Kıdemli Başpolis Memuru rütbesinde görev yapmakta olan 8 personel bir üst rütbe olan Komiser Yardımcılığına, Başpolis Memuru rütbesinde görev yapmakta olan 4 personel bir üst rütbe olan Komiser Yardımcılığına Yükseldiler. 

Etiketler
Paylaşım twitter        

Yorumlar

Yazarlarımız