Asayiş

BİR SEFERDE 93 KİLO ESRAR YAKALANDI

BİR SEFERDE 93 KİLO ESRAR YAKALANDI

Denizli Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri başarılı bir operasyona daha imza attı.Bekilli ilçesinde  93 Kilogram Esrar yakalandı!

Konu hakkında Denizli Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şu bilgiler verildi; “İlimiz Bekilli ilçesinde kenevir bitkisi yetiştirildiğine dair istihbari bilgiler elde eden narkotik ekipleri çalışma başlattı. Tarım arazisi görünümündeki tarlada mısır koçanlarının arasına ve orman içeresine kamufule edilerek yetiştirilen kenevir bitkilerileri drone cihazları ile havadan görüntülendi. Soruşturmayı derinleştiren Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri kenevir ekiminden başlayarak esrar üretimi yapan zehir tacirlerini adım adım takibe aldı.

Şüphelilerin esrar elde etmek için tarlada yetiştirdikleri kenevirleri toplayarak depoladıkları adresler tek tek açığa çıkartıldı. 07 Temmuz günü Bekilli İlçe Emniyet Amirliği görevlileri ile birlikte 5 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenleyen narkotik ekipleri şüphelilerin ikametlerinde ve uyuşturucu madde zulalamak için kullandıkları bina içlerinde  yaptıkları aramalarda 93 kilogram esrar maddesi ele geçirdi. Esrar maddelerin yanında gözetleme dürbünü, kenevir kesimi için kullanılan bağ makası gibi çeşitli metaryaller bulundu. 65 kök kenevir bitkisini de imha edilmek üzere ekili oldukları tarla ve ormanlık araziden toplayan görevliler Uyuşturucu Madde Ticareti yaptıkları belirlenen üç (3)  kişiyi göz altına aldı. 

Etiketler
Paylaşım

Yorumlar

Yazarlarımız