Kültür - Sanat

Buldan’da 19 Mayıs’ın 100’üncü yıl coşkusu

Buldan’da 19 Mayıs’ın 100’üncü yıl coşkusu

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Mücadelesini başlatmak için silah arkadaşıyla birlikte Bandırma Vapuru'yla 19 Mayıs 1919'da Samsun'a ayak basmasının 100'üncü yıl dönümü, Buldan’da törenlerle kutlandı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. yıl dönümü Buldan’da  gerçekleşen törenlerle kutlandı.  Alanyazı Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nda düzenlenen  çelenk koyma törenine,Buldan Kaymakamı Murat Sarı, Belediye Başkanı Vekili, Musa Çetinel ile ilçe protokol üyeleri,  öğrenciler ve  vatandaşlar katıldı.

 Buldan  Gençlik ve Spor İlçe Müdürü  Osman  Dönmez tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasının ardından tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Ali Tuna boşlu Anadolu Lisesi Okul Müdürü Meltem Yüksel yaptı. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni   Ali Tunaboylu Anadolu Lisesi öğrencilerinden Mehmet Çetin okurken, Miray Taşkın öncülüğünde  törene katılan tüm öğrenciler tarafından Gençliğin Ata’ya cevabı okundu.

Ali Tunaboylu Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu Atatürk Kurtuluş Savaşı’nda Oratoryosu  ile devam eden 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerinde, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisi göz doldurdu.

Öğrencilerin hazırlamış olduğu halk oyunları gösterilerinin ardından  ödül törenine geçildi. Buldan Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen liselerarası resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam Murat Sarı verdi.  Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce düzenlenen Futsal dalındaki yarışmada  dereceye giren öğrenciler ise  kupa ve madalyalarını  Belediye Başkan  Vekili Musa Çetinel’den aldı.  Ayrıca Atletizm, Voleybol,Masa Tenisi dallarında dereceye giren öğrenciler çeşitli ödüllerle  ödüllendirildiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Gençlik Yürüyüşü ile sona erdi.

Etiketler
Paylaşım twitter        

Yorumlar


Yazarlarımız
Puan Durumu