Ekonomi

BULDAN BELEDİYESİ ARACILIK EDECEK

BULDAN BELEDİYESİ ARACILIK EDECEK

Buldan Belediyesi, evlere parça iş veren firmalara yönelik yayınladığı bildiri ile Buldan’da bu tür iş yaptırmak isteyen firmalara yardımcı olacağını açıkladı.

Her ne kadar teknoloji gelişse ve pek çok şey artık direk fabrikadan tüketime hazır halde çıksa da bazı ürünler gene de el emeğine ihtiyaç duymakta. Firmalar bu tür ürünler için evlere fason iş vermekteler. Bu sayede özellikle ev hanımları evlerinin bütçelerine cüzi de olsa katkı sağlamaktalar.

Buldan Belediyesi bu tür iş yaptırmak isteyen firmalara aracılık yapmak istediğini, parça iş yaptırmak isteyen firmaların yapılacak mallarını belediyenin oluşturduğu birime teslim edip, gene ayni birimden yapılmış halde teslim almalarını sağlayabileceğini açıkladı. Konu ile ilgili olarak konuşan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, amaçlarının Buldanlı vatandaşlara ek kazanç kapısı açmak olduğunu belirterek, “Buldan Belediyesi olarak bundan bizim hiçbir kazancımız olmayacak. Üstelik dağıtım ve toplamada nakliye ve personel giderimiz olacak. Ancak vatandaşımızın cebine ek para girmesi en büyük kazancımız olacak. Bizim belediyecilik anlayışımızda, vatandaşlarımızın ekonomilerine katkı sağlamak en temel ilkelerden biridir. Bu anlamda bu tür iş yaptırmak isteyen firmaların bizimle irtibata geçmelerini bekliyoruz” dedi. 

Etiketler
Paylaşım

Yorumlar

Yazarlarımız