Magazin

Gözlerini Aç Sergisi Ünalan metrosunda devam ediyor

Gözlerini Aç Sergisi Ünalan metrosunda devam ediyor

2000 yılından bu yana 40’tan fazla ülkeye insani yardım götüren Yeryüzü Doktorları’nın dünyanın birçok ülkesinde gerçekleştirdiği Gözlerini Aç Projesi’ndeki çalışmaları Ünalan metrosundaki fotoğraf sergisi ile İstanbullularla buluşmaya devam ediyor

Sağlık alanında uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olarak çalışmalarına başlayan Yeryüzü Doktorları, farklı alanlarda uyguladığı projeler sayesinde dünyanın tıbbi insani yardıma ihtiyaç duyan bölgelerine ulaşmaya devam ediyor. Dünyanın birçok ülkesinde uzun yıllardır sürdürdüğü ‘Gözlerini Aç Projesi’ ile dikkat çeken Yeryüzü Doktorları, proje kapsamında kurduğu göz kamplarında binlerce insanın katarakt ameliyatlarını ve göz muayenelerini, bağışlarınızla tamamen ücretsiz olarak yapıyor.

Gözlerini Aç Fotoğraf Sergisi 25 Aralık tarihine kadar Ünalan metrosunda

22 Kasım tarihinde İstanbul Yenikapı metrosu ile başlayan Gözlerini Aç fotoğraf sergisinde, derneğin yeryüzünde yaptığı çalışmalar ve Afrika kıtasının güzelliklerinin fotoğraflandığı özel kareler, İstanbulluların beğenisine sunuldu. Yenikapı’dan sonra Hacıosman, Taksim, Başakşehir ve Ünalan hatlarıyla devam eden Gözlerini Aç Fotoğraf Sergisi 25 Aralık tarihine kadar Ünalan metrosunda ziyaret edilebilecek.

Her yıl 7 milyon insan görme yetisini kaybediyor

Dünyada 300 milyona yakın görme bozukluğu çeken insan var. %80’i tedavi edilebilir olan bu görme bozukluklarının uygun yöntemlerle tedavi edilmemesi sebebiyle, her yıl 7 milyon insan görme yetisini kaybediyor. Dünyada 40 milyon körlük vakası var ve bu vakaların yüzde 50’sini katarakt oluşturuyor.

 

Etiketler
Paylaşım

Yorumlar

Yazarlarımız