Siyaset

Yılmaz Adaylıktan Çekildi, Akgün'e Savaş Açtı

Yılmaz Adaylıktan Çekildi, Akgün'e Savaş Açtı

İYİ PARTİ İL BAŞKAN ADAYI ÇEKİLDİ “AKGÜN’Ü GÖREVDEN ALDIRMAK İÇİN HER ŞEYİ YAPACAĞIM”

Denizli İYİ Parti’de il Başkanlığı için yarışan Yücel Yılmaz adaylıktan çekildi. Yılmaz mevcut il başkanı Hasan Akgün hakkında sert sözler sarf ederek “Zıpır Siyasetçi” olarak tanımladı.
Denizli İYİ Parti’de il kongresine günler kaldı. İl Kongresinden önce adaylığını açıklayan Yücel Yılmaz bugün Denizli Gazeteciler Cemiyet’inde gazetecilerle bir araya gelerek adaylıktan çekildiğini duyurdu. Önceki basın toplantılarında Merkezefendi Belediyesi’nde yapılan işe alımlarla ilgili belge sunacağını belirten Yılmaz belgeleri 5 Temmuz’dan sonra yapacağını söyledi.

“Kuruluş Yıl Dönümümüzü Yönetimden Ayrı Olarak Kutladık”
Yılmaz açıklamasında “Yerel seçimlerde Hasan Akgün il başkanı olarak İYİ Parti’nin başında olmaması istendiği için Pamukkale Belediye Başkan Adayı açıklaması yaptı. Kesinlikle birileri Hasan Akgün’ün il başkanı olmasını istemedi. Partinin 2. Kuruluş yıl dönümünde kuruculardan hiçbiri davet edilmedi. Partinin üç beş kişilik yönetimiyle yapıldı. Biz başka bir yerde 106 kişiyle ayrı olarak kuruluş yıl dönemimizi kutladık” dedi.

“Hepiniz Zıpır Siyaseti Yapıyorsunuz”
Zıpır siyasetinin çok fazla gündeme geldiğini belirten Yılmaz “Bunu ilk söyleyen ben değilim. Milletvekilinin Çivrilli olması, Hasan Akgün’ün Çivrilli olması, Mehmet Ertuğrul Gökce’nin Çivrilli olması, Mustafa Çobanoğlu’nun Baklanlı olması haliyle zıpır siyasetine işaret etti. Hasan Akgün bir açıklamasında bana zıpır siyasetini ortaya attığımı ve yönetimdeyken niye söylemediğimi sordu.  O zaman bizde “Niye Çamelili yok?” diye sorduk. Mikro milliyetçilik yapıyorsunuz, 3 kişiyle partiyi yönetiyorsunuz. Hepiniz Çivrillisiniz, hepiniz zıpır siyaseti yapıyorsunuz” dedi.

“İYİ Parti İl Yönetimi Şu An Hapiste FETÖ’den Yargılanıyor”
Delege seçimleriyle ilgili blok listeler olduğunu söyleyen yılmaz delege sıralarının belli olduğunu söyledi. Kurucularının delege yapılmadığını söyleyen Yılmaz AK Parti’den vatandaşların delege yapıldığını söyledi. FETÖ’den yargılanan yönetim kurulu üyesi olduğunu vurgulayan Yılmaz bu yöneticinin ismini açıklamayarak aynı zamanda il delegesi olduğunu belirtti.
Şu anda yönetim kurulu üyesinin hapiste FETÖ’den yattığını söyleyen Yılmaz 40 yıl MHP’de siyaset yaptığını vurgulayarak “Sizi satmayacağız diye yemin eden insanlar ertesi gün sattılar” dedi.

Öztürk ve Akgün Gerginliğine Tiyatro Yakıştırması
Milletvekili Yasin Öztürk’ün Hasan Akgün’ü il seçimlerinde desteklemeyeceğini açıklamasının bir tiyatro olduğunu söyleyen Yılmaz “Burada mağdur yaratılmaya çalışıldı. Tuzluk, süs biberi denmemesi lazımdı. Bunlar kimseye söylenmemeliyken basına söylendi. Yarın Hasan Akgün seçilecek. Ben size söylüyorum” dedi.

“Görevden Aldırmak İçin Her Şeyi Yapacağım”
Arkadaşlarıyla istişare yaparak adaylıktan çekilmeye karar verdiğini söyleyen yücel Yılmaz “5 Temmuz’da Hasan Akgün seçildikten sonra takibini yapacağım. Onu il başkanlığından istifa ettirmek veya görevden aldırmak için her şeyi yapacağım” dedi.

 

Etiketler
Paylaşım twitter        

Yorumlar


Yazarlarımız
Puan Durumu